LT EN
Gruodžio 8 d., SEKMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Baltijos šalių chirurgų kongrese – Santaros klinikų patirtis

2018 06 18

Baltijos šalių chirurgų kongresas

Santaros klinikų chirurgų patirtis, gydant tiesiosios žarnos vėžį, yra unikali ir tai gali praversti kitų šalių medicinos praktikai. Tai patvirtino ir gegužės 11–12 dienomis Klaipėdoje įvykęs Baltijos šalių chirurgų kongresas.

Tema buvo aptariama naujoviškai

„Kongreso dalyviai aptarė ne vieną svarbią ir aktualią chirurgijos temą, tarp kurių buvo ir tiesiosios žarnos vėžio gydymas. Ši tema kongrese buvo gvildenama naujoviškai. Sesijos metu savo patirtimi dalijosi medikai iš Vokietijos ir kongreso dalyviai iš Baltijos šalių. Abi pusės išsakė savo pozicijas, įvertindamos kiekvieno gydymo būdo privalumus ir trūkumus“, – pasakojo šio kongreso prezidentas, Santaros klinikų Pilvo chirurgijos centro vadovas akademikas prof. habil. dr. Kęstutis Strupas.

Pasak gydytojo, šią kongreso naujovę jo dalyviai įvertino teigiamai, o sesijos metu pateikta Santaros klinikų patirtis ir geri gydymo rezultatai kitų šalių specialistus maloniai nustebino.

„Nustebinome tuo, kad naudojame kombinuotą minimaliai invazinį gydymą, kuris apjungia laparoskopinę ir dalį transanalinės chirurgijos elementų, taip pat galime patvirtinti, jog šis gydymo metodas turi ateitį. Vokiečių manymu, šios praktikos ateitis yra ribota ir mūsų pasiekimai jiems padarė nemenką įspūdį“, – aiškino akad. prof. habil. dr. K. Strupas.

440 dalyvių iš Baltijos šalių ir kitur

Antroje sesijos dalyje chirurgai aptarė chemoterapijos praktiką. Pagrindinis šios sesijos klausimas – kada yra geriausią taikyti chemoterapiją: prieš operaciją, operacijos metu ar po operacijos. Jie taip pat pasidalijo mintimis apie tiesiosios žarnos apatinio trečdalio onkologinių susirgimų gydymo praktiką, taikant spindulinę ir cheminę terapijas. „Skirtingai vertinama, ką daryti toliau. Vieni iš mūsų mano, kad reikia stebėti ir laukti, o kiti įsitikinę, kad reikia būti aktyviems, atliekant biopsijas, kolonoskopinius tyrimus. Galiausiai sutarėme, kad eisime skirtingais keliais, o susitikę dar po metų grįšime prie šios temos ir pasiektų rezultatų“, – pasakojo kongresui vadovavęs Santaros klinikų Pilvo chirurgijos centro vadovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad universiteto ligoninės, kokia yra ir Santaros klinikos, išskirtinumas tas, kad jos gali išbandyti naujus gydymo metodus ir surasti „žaliąją šviesą“, kuri padėtų pagerinti pacientų sveikatą bei suteiktų jiems didesnį komfortą po operacijos.

Prof. K. Strupas džiaugėsi vis stiprėjančia tradicija diskutuoti su medikais iš aplinkinių Baltijos jūros regiono valstybių. „Dėl panašaus mentaliteto ir artimos geografinės padėties diskusija su gretimų šalių medikais yra efektyvesnė, lyginant su dialogu, kai tenka skristi pas kolegas per Atlantą į JAV ar keliauti į Japoniją“, – sakė K. Strupas.

Kongrese dalyvavo 440 chirurgijos specialistų. Be Baltijos šalių atstovų, kongrese dalyvavo kviestiniai svečiai iš JAV, Vokietijos, Austrijos, Lenkijos, Suomijos, Švedijos ir Norvegijos, tarp jų – pasaulyje pagarsėję chirurgai.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.