LT EN
Sausio 23 d., KETVIRTADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Dr. A. Eidukaitė: “Pensijoje augalams skirsiu visą savo laiką!”

2017 05 03

Vaikų ligoninės laboratorinės diagnostikos skyriaus vedėjos dr. Audronės Eidukaitės hobis – botanika – vos per plauką netapo ir jos pagrindine profesija. Baigusi medicinos mokslus Vilniaus universitete, Audronė įstojo į Gamtos mokslų fakultetą. Visgi, po metų studijų, moteris nesigaili grįžusi į mediciną. Dabar ji turi hobį, kuris padeda pailsėti po įtemptos dienos, praskaidrina kasdienybę ir įneša į ją gausybę spalvų.

Aiški dienotvarkė padeda surasti laiko ir hobiui

Kas rytą Audronė keliasi ne vėliau nei 5:30, antraip nespėtų nuveikti daugybės dar iš vakaro suplanuotų darbų. Juk, atėjus pavasariui, net ir po darbo dienos dar galima suspėti į Trakų rajone miškų apsupty esančią sodybą, kurioje – pats darbymetis.

„Pavasario pradžia sunkiausia – reikia sutvarkyti gėlynus, nupjauti likusius po žiemos augalus, išgrėbti lapus, išgenėti krūmus ir medžius. Mieliausias darbas yra dalinti išsikerojusius daugiamečius ir sodinti naujus“, – vardija Audronė, kurios kolekcija kasmet pasipildo apie 30-40 naujų augalų.

Gėlininkė yra natūralistinio stiliaus arba „olandiškosios bangos“ šalininkė. Tai reškia, kad gėlynai turi būti kuo panašesni į gamtos sukurtas gėlėtas pievas ir nebūtinai idealiai išravėti. „Pirmenybę paskutiniuoju metu teikiu žoliniams augalams – miskantams, molinijoms, lendrūnams, ašuotėms ir kitoms žolėms. Pernai metų atradimas – avižos ir grikiai gėlyne. O kokios gražios mūsų laukų gėlės! Kartais jų parsinešu ir pasisodinu į gėlyną“, – džiaugiasi pašnekovė.

Augalais domisi nuo vaikystės

Botanika moteris domisi nuo vaikystės. Būdama dar maža mergaitė, Audronė lankė botanikos būrelį, vėliau įstojo į gėlininkų draugiją, kurioje buvo ir žinomas  gamtininkas Ričardas Kazlauskas.

„Tuo metu keliauti nebuvo taip paprasta, kiekvienas egzotiškesnis augalas prilygdavo lobiui, tad ieškodavome sėklų, ūgliukų. Pamenu, kaip su gerbiamu R. Kazlausku, kupini azarto, slapčia kirpdavom ūgliukus iš botanikos sodo. Ir dabar, važiuodama į  konferencijas, būtinai surandu laiko apsilankyti parke, botanikos sode ir, nesusilaikiusi, atsignybu ūgliukų, nusibarstau sėklų tų augalų, kurie patraukia akį“, – šypsosi gėlininkė.

Audronės sodyboje – daugybė augalų ir gėlių rūšių. Nors moteris pripažįsta, kad tai – brangus hobis, be to, reikalaujantis daug fizinių jėgų, tačiau ji jaučia nenugalimą trauką puoselėti sodybos aplinką ir šmaikštauja, kad laukia pensijos, kadangi tuomet galės sodybai ir augalams skirti visą savo laiką.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.