LT EN
Sausio 23 d., KETVIRTADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Epilepsijos priežastis – po apvaisinimo pažeistas genas

2014 12 03

Tarptautinė mokslininkų komanda žengė dar vieną žingsnį, aiškinantis vis dar labai paslaptinga liga laikomos epilepsijos priežastis. Tai padės ieškoti ir naujų šios ligos gydymo būdų.

Epilepsija – viena labiausiai išplitusių neurologinių ligų. Liga gali pasireikšti vieninteliu priepuoliu ar daugybe nekontroliuojamų traukulių, sukeliančių smegenų pažeidimą. Epilepsija serga ir naujagimiai, ir pagyvenę žmonės, o aiškią priepuolių priežastį ne visada pavyksta nustatyti. Europoje epilepsija serga apie 6 milijonai žmonių, Lietuvoje – apie 24 tūkstančius, Jungtinėse Amerikos Valstijose – 2, 2 mln. žmonių. Ir šie skaičiai nemažėja.

Žurnalas „Nature Genetics“ pranešė apie naujus tarptautinius genetinius tyrimus, siekiant išsiaiškinti sunkios progresuojančios epilepsijos priežastis ir naujas gydymo galimybes. Projekte dalyvavo Helsinkio ir Melburno universitetų mokslininkai.

Tarptautinė komanda tyrė 64 pacientų, sergančių neaiškios kilmės epilepsija, atvejus. Trečdaliui pacientų nustatytos genetinės ligos priežastys. 13 proc. atvejų siejama su anksčiau nežinoma kalio jonų kanalų geno-KCNCI-mutacija, o tai reiškia, kad liga ne tiesiogiai paveldėta, bet klaida atsirado vienoje iš tėvų lytinių ląstelių po apvaisinimo.

Mokslininkai tikisi rasti naujų vaistų epilepsijos gydymui, kai tiksliai žinomas pažeistas genas.

Daugiau informacijos apie tyrimą http://www.medicalnewstoday.com/articles/285582.php

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.