LT EN
Kovo 19 d., PIRMADIENIS
ŽEMĖLAPIS
2017 08 07
Lietuvos medicinos biblioteka, Kaštonų g. 7, Vilnius
14:00 val.

Paroda “Hirošima ir Nagasakis. Atominė bomba ir žmonija„


Maloniai kviečiame į parodos „Hirošima ir Nagasakis. Atominė bomba ir žmonija“ atidarymą, kuris įvyks 2017 m. rugpjūčio 7 d. 14 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje.

Judėjimo „Prieš atominę ir vandenilinę bombą“ Japonijoje narys, Černobylio medicinos Centro Lietuvoje įkūrėjas ir ilgametis vadovas gydytojas Gediminas Rimdeika Lietuvos medicinos bibliotekai pasiūlė surengti plakatų parodą „Hirošima ir Nagasakis. Atominė bomba ir žmonija“, skirtą Hirošimos ir Nagasakio tragedijai atminti.

Lietuvos medicinos biblioteka kaupia ir sistemina medžiagą radiacinės saugos klausimais. Tema aktuali tiek medikams, tiek visuomenei, todėl parodai pasirinkta ši vieta.

Ekspozicijoje – 30 plakatų, kuriose užfiksuoti Hirošimos ir Nagasakio branduolinio bombardavimo 1945 metų tragedijos, taip pat 1954 m. Ramiajame vandenyne atliktų vandenilio bombų bandymų bei 2011 metais įvykusios Fukušimos atominės jėgainės avarijos vaizdai. Prie nuotraukų pateikti išsamūs aprašymai.

Paroda norima priminti branduolinio ginklo panaudojimo pasekmes, atkreipti visuomenės dėmesį ne tik į praeities tragediją, bet ir dabarties aktualijas, šiandien iškylančius klausimus. Tai Ignalinos, Černobylio, Astravo elektrinių uždarymo ir statybų grėsmės, pasekmės, aktualijos visuomenės sveikatai ir gamtai.

Parodą  pristatys judėjimo „Prieš atominę ir vandenilinę bombą“ Japonijoje narys, šio judėjimo Tarybos atstovas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, įgaliotas organizuoti šias parodas, Černobylio medicinos Centro Lietuvoje įkūrėjas ir ilgametis vadovas Gediminas Rimdeika.

Nuo 12 iki 14 val. į visuomenei rūpimus klausimus atsakys Radiacinės saugos centro atsakingi darbuotojai.

Dalyvauti renginyje yra pakviesti Japonijos ambasados atstovai, Seimo, vyriausybės ir visuomeninių judėjimų atstovai.

Paroda Lietuvos medicinos bibliotekoje veiks iki rugsėjo 8 d.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.