LT EN
Liepos 19 d., PENKTADIENIS
ŽEMĖLAPIS
2018 09 07
Lietuvos medicinos biblioteka, Kaštonų g. 7, Vilnius

Vidmanto Mickevičiaus fotografijų paroda


Maloniai kviečiame į gydytojo Vidmanto Mickevičiaus (1946 04 18 – 2017 09 09) fotografijų parodos atidarymą rugsėjo 7 d. 17 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius).

Paroda veiks iki rugsėjo 28 d.

 

Apie parodos autorių:

Paroda „Ave vita“

VIDMANTAS MICKEVIČIUS – gydytojas, fotografas, radijo mėgėjas

Gimė 1946 m. balandžio 18 d. Vilkaviškio rajone.
Baigė Vilkaviškio vidurinę mokyklą. Metus mokėsi Kauno politechnikos instituto Radiotechnikos fakultete, tačiau vėliau perstojo į Kauno medicinos institutą. Baigęs medicinos studijas V. Mickevičius kurį laiką pagal paskyrimą  dirbo dėstytoju Šiaulių medicinos mokykloje.
1976 m. pradėjo dirbti Druskininkų ligoninės neurologijos ir reabilitacijos skyriuje.
Nuo 1978 m. dirbo Abromiškių reabilitacijos ligoninėje neurologu, buvo neurologijos skyriaus vedėjas.

1988m. pavasarį grįžo gyventi į Vilkaviškį. Beveik trejus metus dirbo rajono centrinės ligoninėje gyd. neurologu, vyr. gydytojo pavaduotoju medicinai.

Čia buvo vienas iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Vilkaviškio  skyriaus steigėjų bei koordinatorių, aktyviai dalyvavo veikloje – leido pogrindžio laikraštėlį, rašė tekstus, spausdino, maketavo, iliustravo.

Buvo aktyvus radijo mėgėjas trumpabangininkas. Radijo ryšiu bendraudavo su radijo mėgėjais visame pasaulyje, skleisdamas žinią apie to laikmečio įvykius Lietuvoje, taip pat susisiekdavo ir su žinomu misionieriumi, kunigu ir gydytoju Aleksandru Bendoraičiu, kuris tuo metu gyveno ir dirbo Bolivijoje, Amazonės baseino džiunglėse.

Vėliau Vidmantas dalyvavo pirmojoje Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ekspedicijoje į Boliviją, ten didžiuliame karštyje ir sunkiausiomis sąlygomis pasiaukojamai dirbo (neatlygintinai, filantropinė veikla) –  gydė ligonius, padėjo statant ligoninę Guayaramerin miestelyje.

Lietuvos elektrinės direktoriaus Prano Noreikos pakviestas, 1991 m. vasarą grįžo į Elektrėnus.  Grįžęs buvo paskirtas Abromiškių reabilitacijos ligoninės vyr. gydytojo pavaduotoju medicinai, dirbo gyd. neurologu, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju. Nuo 1998 m. – VšĮ Elektrėnų ligoninės vyr. gydytojas.

Nuo  2005 m.  gegužės iki   2017 m. liepos  mėn. V. Mickevičius  dirbo Abromiš-kių reabilitacijos ligoninėje  gydytoju neurologu  ir fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju.
Abromiškių reabilitacijos ligoninėje eksponuojami V. Mickevičiaus fotografijos darbai  ir senų fotoaparatų kolekcija (tiksliau jos dalis). Nuosekliai kolekcionuoti senus fotoaparatus V. Mickevičius pradėjo 2005 m.
1992 m. iš V. Mickevičiaus buto Saulės gatvėje buvo parodyta pirmoji Elektrėnų televizijos laida. Jis kartu su draugais ir broliu pagamino siųstuvą ir antenas bei transliavo pačių kurtas televizijos laidas.
2010 m. kartu su sūnumi iš Elektrėnų aeroklube ištekintų stūmoklių sukonstravo Stirlingo variklio  modelį,  taip pat sėkmingai konstravo trumpabangius radijo aparatus ir kolekcionavo senovinę foto techniką, fotografavo  ir rengė kūrybos parodas, rašė straipsnius laikraščiams.
V. Mickevičius  buvo ilgametis Lietuvos radijo mėgėjų draugijos narys. Labai mylėdamas savo šalį, įsitraukė į piliakalnių aktyvavimo programą. Aktyvuota virš 70 piliakalnių, surinkta daugybė diplomų, bendrauta radijo ryšiu su daug radijo mėgėjų iš įvairių šalių. Kelionės ir radijo ryšiai iš Lietuvos piliakalnių – buvo labai mielas laisvalaikio praleidimas.

Dirbo medicinos audito grupėje prie SAM, aktyviai dalyvavo reabilitacijos standartų įdiegime ir Lietuvoje, ir  Vilniaus apskrityje.  1997-1998 m.  – Vilniaus Universitete  Medicinos fakultete Socialinės medicinos centre – lektorius (kokybės vadybos pagrindai);
2004–2007 m.  – Elektrėnų sav. tarybos narys.
2008 m. išleido fotografijų albumą „Abromiškių aura“,
2009 m. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje parengė parodą tokiu pat pavadinimu.

Nuo 2005 m. fotografijų autorinės parodos buvo rengiamos  Abromiškių reabilitacijos ligoninėje (yra ir pastovi ekspozicija), kelios parodos  Elektrėnų viešojoje  bibliotekoje, Medicinos bibliotekoje (2008m.), Vilniaus apskrities administracijos pastate (6a), Marijampolės kultūros centre.

Parodą „Iš pelytės urvelio“ – įsigijo Kaišiadorių miškų urėdija ir naudojo kaip mokomąją priemonę – kaip nereikia elgtis gamtoje.
2011 m. išleido leidinuką  „Prarastojo judesio kaina, arba pasakojimas apie medicininę reabilitaciją  esant negalei“, o vėliau 2012 m. – „Reabilitacija po insulto“.
2010 m. Apdovanotas Kunigaikščio Gedimino vardo III laipsnio apdovanojimu (bronzos medaliu ir diplomu) „Už pasiekimus socialinės infrastruktūros vystymo   srityje“.
2012 m. buvo išrinktas 2011 metų Elektrėnų savivaldybės Metų menininku.
2014 m. – nominuotas 2013 metų – savivaldybės Metų mediku (už reikšmingą aktyvią veiklą bei nuopelnus Elektrėnų savivaldybei).

Vidmantas Mickevičius buvo geras, šiltas, protingas, darbštus žmogus ir puikus specialistas. Mylėjo šeimą, buvo dėmesingas savo pacientams, gerbė kolegas. Visada domėjosi naujovėmis, stengėsi panaudoti darbe ir hobiuose, pasidalinti su bendramin-čiais. Labai mylėjo gyvenimą ir Lietuvos gamtą.

2017 m. rugsėjo 9 d. pralaimėjęs kovą su sunkia liga, išėjo amžinybėn, palikdamas mums savo darbus.

Malonaus laiko ir akims, ir  jausmams.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.