LT EN
Sausio 20 d., PIRMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

“Ibiblioteka.lt„ portalas – koja kojon su laiku ir el. knyga

2016 03 17

2016 metai paskelbti Bibliotekų metais. Tikriausiai nėra nė vieno abejingo bibliotekoms, nes vieni skolinasi ir skaito knygas, kiti kremta mokslo duoną, o treti skeptiškai nusiteikę ir nemato bibliotekos egzistencijos prasmės. Kai šiandien apstu el. informacijos, bibliotekų fondai taip pat kinta, greta spausdintų knygų atsirado ir elektroninės versijos. Jau ne pirmus metus veikiantis portalas „Interaktyvi biblioteka“ teikia nemažai el. bibliotekinių paslaugų, viena iš jų – galimybė skaityti el. knygas.

Elektroninėje knygų lentynoje galite rasti lietuvių kalba išleistas el. knygas. Tai daugiausiai grožinė literatūra, tačiau galite rasti ir istorinių, politinių, medicinai, kraštotyrai, ekonomikai, švietimui ir religijai skirtų knygų. Visą sąrašą el. knygų galima pamatyti atlikus išplėstinę paiešką, atitinkamuose langeliuose pažymėjus „Išleistas“ ir „El. knygų fondas“. Skaityti gali bet kas iš savo namų kompiuterio ar mobiliojo įrenginio, tereikia turėti bet kurios LIBIS sistemai priklausančios bibliotekos (visos viešosios, Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo, ir Lietuvos medicinos biblioteka) skaitytojo pažymėjimą arba prisiregistruoti portale, patvirtinant savo tapatybę per valdžios vartus. Tapatybės identifikavimas leidžia skolintis, rezervuoti ir skaityti el. knygas. Vienu metu galima skaityti dvi knygas, skaitymo terminas – 14 kalendorinių dienų. Apie pasibaigiantį terminą pranešama el. paštu. Laiške taip pat nurodoma skaitymo pratęsimo galimybė. Nesureagavus į laišką, prieiga prie knygos nutraukiama automatiškai.

El. knygų skaitymo langą galima pritaikyti pagal individualų poreikį, pakeičiant fono spalvą ir šrifto dydį, taip pat kai kuriose knygose galima atlikti paiešką. Vartotojo paskyroje galima susikurti žymas ir kolekcijas, tai palengvina knygų paiešką ir leidžia susikurti sistemingą asmeninę biblioteką ir efektyviai suvaldyti skaitymo procesą.

Kviečiame naudotis „Interantyvios bibliotekos“ paslaugomis ir skaityti el. knygas. Atminkite, kad kitame portale „Epaveldas“ galite rasti suskaitmenintus Lietuvos kultūros paveldui svarbius objektus – meno kūrinius, knygas, laikraščius, rankraščių tekstus, žemėlapius, garso įrašus. Taip pat bibliotekose yra galimybė pasiskolinti el. knygų skaitykles.

 

Inf. parengė Lietuvos medicinos bibliotekos Informacijos skyrius specialistė Ingrida Bučionytė

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.