LT EN
Vasario 23 d., SEKMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Jekaterina Byčkova apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją

2019 03 20

Vaikų ausų, nosies, gerklės ir akių ligų skyriaus gydytoja  otorinolaringologė Jekaterina Byčkova apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją „Vaikų kochlearinės implantacijos funkciniai rezultatai ir prognostiniai veiksniai.“

Klausos sutrikimas yra dažniausia įgimta patologija išsivysčiusiose šalyse. Įrodyta, kad kochlearinė implantacija yra saugus ir efektyvus kurtumo gydymo būdas. Nepaisant technologijų pažangos ir daugybės teigiamų kochlearinės implantacijos rezultatų, išlieka didelė rezultatų įvairovė ir poreikis tirti prognostinius veiksnius. Todėl buvo nuspręsta šiuo darbu nustatyti vaikų kochlearinės implantacijos funkcinius rezultatus ir jų prognostinius veiksnius. Tyrimo metu atliekant genetinius, CMV DNR sauso kraujo lašo tyrimus, buvo nustatytas unikalus kochlearinius implantus naudojančių vaikų kurtumo etiologinis profilis.

Dažniausias etiologinis veiksnys – paveldimas nesindrominis klausos sutrikimas – buvo patvirtintas pusei tiriamųjų. Atliekant smilkinkaulių kompiuterinės tomografijos vaizdų analizę, trečdaliui tiriamųjų buvo rasta vidinės ausies anatominių pokyčių. Buvo įvertinti kochlearinius implantus naudojančių vaikų kalbos suvokimo ir kalbos raidos rezultatai. Taip pat nagrinėti demografiniai, audiologiniai, operacijos ir implanto, etiologiniai, radiologiniai, šeimos, lavinimo bei ugdymo veiksniai, siekiant išsiaiškinti sąsajas su pooperaciniais rezultatais.

Paaiškėjo, kad kochlearinius implantus naudojančių vaikų ir kalbos suvokimo, ir kalbos raidos rezultatai daugiausia yra susiję su vaiko šeimos bei ugdymo ir lavinimo veiksniais. Daugiaveiksnės žingsninės regresijos metodu nustatyta, kad amžius operacijos metu, pooperaciniai klausos slenksčiai naudojant kochlearinius implantus ir kaulinio sraigės nervo kanalo spindis yra nepriklausomi kalbos suvokimo prognostiniai veiksniai po operacijos, o kalbos raidos rezultatai priklauso nuo tėvų dalyvavimo lavinant vaiką ir surdopedagoginės pagalbos prieinamumo.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.