LT EN
Vasario 23 d., SEKMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Kanų ir Vilniaus universitetai pasirašė bendradarbiavimo sutartį skaitmeninės patologijos srityje

2015 06 01

Siekiant skatinti bendrus mokslinius tyrimus ir jų plėtrą skaitmeninės patologijos vaizdų automatinio apdorojimo ir analizės srityje, Kanų universiteto rektorius Prof. Pierre Sineux ir Vilniaus universiteto rektorius Prof. Artūras Žukauskas pasirašė preliminarų bendradarbiavimo šioje srityje susitarimą. Bendradarbiavimas tarp dviejų mokslinių tyrimų komandų – Kanų universiteto PathImage ir Santaros slėnyje Valstybiniame patologijos centre veikiančios Skaitmeninės ir molekulinės patologijos laboratorijos – prasidėjo prieš keletą metų įgyvendinant projektą ES COST Eurotelepath, kuriame partneriai pradėjo sėkmingai bendradarbiauti. Šiuo metu bendradarbiavimas tęsiamas įgyvendinant projektą „Išsamus biožymenų raiškos intranavikinio heterogeniškumo įvertinimas skaitmeninės imunohistochemijos vaizdo analizės būdu“ (NR.VP1-3.1-ŠMM-07-K-03-051). Projektas finansuojamas ES Socialinio fondo lėšomis.

Naujų žymenų pritaikymas ligų ankstyvai diagnostikai ir tikslinio gydymo parinkimui yra pagrindinis iššūkis žmogaus patologijos tyrimuose. Sudėtingo ir brangaus tikslinio gydymo plėtra ir pritaikymas, visų pirma, reikalauja įgyvendinti patikimas strategijas, padedančias aptikti ir kiekybiškai įvertinti audiniuose ir ląstelėse esančius potencialius taikinius. Dėl didelio žymenų išraiškos kintamumo ir įvairiapusiškumo įvertinti juos paprastu mikroskopu yra sudėtinga.

„Mes veržiamės į mokslinių tyrimų sritį, kuri tampa labai konkurencinga ir kritinė, įvertinant sprendžiamas sveikatos ekonomikos ir kokybės problemas. Dabartinis technologinis iššūkis – sukurti ir išbandyti objektyvias biologinių audinių tyrimų strategijas ir greitus bei patikimus automatinius įrankius, kurie galėtų būti naudojami kasdienėje klinikinėje praktikoje“ – komentavo Benoit Plancoulaine, Kanų universiteto komandos lyderis. „Iš tiesų, mes kuriame ta pačia kryptimi veikiančią patologų, matematikų, medicinos biologų ir bioinformatikų komandą labai svarbioje nišoje – audinių diagnostikos ir personalizuoto gydymo srityje. Mūsų bendras darbas jau davė inovatyvių idėjų ir sprendimų, ir jų bus dar daugiau“ – pridūrė prof. Arvydas Laurinavičius.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.