LT EN
Sausio 23 d., KETVIRTADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Kelionė į žmogaus vidų

2016 11 16

Nauja „Siemens Healthineers™“ sukurta vizualizavimo technologija suteikia galimybę pamatyti kūno vidų taip aiškiai, kad rodomus vaizdus gali suprasti ne tik gydytojai, bet ir pacientai.

Realistiški vaizdai

Nauja mokslinė vizualizavimo technologija – kinematografinis atvaizdavimas – leidžia pamatyti kūno vidų naudojant trimačius rentgeno, KT ir MRT duomenis. Šią „Siemens Healthineers™“ inovaciją paskatino idėja naudoti realistiškos kompiuterinės animacijos efektus. Kino pramonėje kompiuterinės animacijos efektai jau seniai tapo įprasti. Didelio biudžeto filmų vaizdų realistiškumas priklauso nuo šešėliavimo technikos.

Kaip ši technologija veikia?

Pavyzdžiui, sferinė panorama nufotografuojama naudojant atspindintįjį rutulį. Jis užfiksuoja tikrąją rutulio šviesos aplinką, kuri vėliau pritaikoma visiems pridedamiems sintetiniams elementams. Ši technika taip pat būtina vaizdams, sukurtiems naudojant „Siemens“ kinematografinio atvaizdavimo technologiją. Trumpai tariant, kinematografinis atvaizdavimas palengvina į fotografiją panašaus vaizdo kūrimą, nes naudojami iš pirmo žvilgsnio tikroviški aplinkos ir šviesos efektai apgauna žmogaus akį, jog matomas vaizdas yra tikras.

Naujovės neša naudą

Tyrimo metu gautas vaizdinys

Tyrimo metu gautas vaizdinys

„Siemens Healthineers™“ tyrėjai mano, jog ši technologija itin naudinga planuojant operacijas bei gydytojui bendraujant su pacientais. Pagal dabar galiojančias taisykles, klinikinių rezultatų vizualizavimui kinematografinis atvaizdavimas nėra leidžiamas. Šiuo metu vyksta tyrimas, kuriame dalyvauja klientai ir mokslininkai iš viso pasaulio. Kinematografinio atvaizdavimo technologiją mokslinių tyrimų tikslams galima išbandyti naudojant „Siemens“ vaizdavimo programinės įrangos platformą syngo.via Frontier1. „Siemens“ mokslininkai ir gydytojai iš viso pasaulio bendradarbiauja ir dalijasi duomenimis, kad naudotojų atsiliepimai ir poreikiai padėtų šią technologiją patobulinti.

Profesorius Franz Fellner, Austrijos Linco bendrosios ligoninės rentgenologijos direktorius ir Aukštutinės Austrijos medicinos asociacijos prezidentas buvo vienas iš pirmųjų naujosios programinės įrangos naudotojų. Savo patirtimi ir įspūdžiais jis pasidalijo trumpame interviu.

Profesoriau, kaip pradėjote naudoti kinematografinį atvaizdavimą?
Laimė, kad „Siemens Healthineers™“ mokslinių tyrimų komanda padarė kinematografinį atvaizdavimą suderinamą su stereoskopiniu vaizdu per labai trumpą laiką. Tai leido mums labai greitai pritaikyti programinę įrangą Ars Electronica Linco Deep Space parodų salėje.

Ten mes rodome KT ir MRT duomenų rinkinius, sukurtus naudojant kinematografinį atvaizdavimą, ant 16 x 9 projektoriaus paviršiaus per paskaitas, skirtas visuomenei ar sveikatos priežiūros specialistams.

Tyrimo metu gautas vaizdinys

Tyrimo metu gautas vaizdinys

Kokia Jūsų nuomonė apie kinematografinį atvaizdavimą?
Mano patirtis su šia technika puiki. Tiek sveikatos priežiūros specialistams, tiek visuomenei labai įdomūs renginiai, kuriuose pristatome kinematografinį atvaizdavimą. Labai greitai buvo pereita nuo 2D pranešimų, kuriuose faktai pateikiami glaustai, prie atitinkamų KT ir MRT duomenų rinkinių 3D vaizdo. Visų tokių renginių bilietai būna išparduodami. Publikos atsiliepimai būna puikūs.

Ko tikitės ateityje?
Bus įdomu pamatyti, ar kinematografinis atvaizdavimas gali tapti įprasta procedūra kasdienėje klinikinėje praktikoje. Chirurgai, žinoma, renkasi KT ir MRT nuskaitymų 3D vaizdą. Tai būdinga raumenų ir skeleto sutrikimų srities chirurgams, kurie 3D vaizduose gali geriau suprasti sudėtingesnių lūžių topografiją. Atvaizdavimas taip pat bus labai naudingas kraujagyslių, neurologinėms, galvos ir veido operacijoms bei intervencijoms planuoti. Kitose chirurginėse disciplinose taip pat bus naudinga turėti galimybę peržiūrėti KT ir MRT nuskaitymus 3D vaizdu prieš procedūrą. Manau, kad kinematografinis atvaizdavimas gali pradėti naują erą. Norint tai pasiekti, mums reikia didelio atvaizdavimo greičio, geriausia tikruoju laiku, taip pat tinkamų monitorių, palaikančių stereoskopinį vaizdą. Artimiausioje ateityje tikriausiai atsiras dar daugiau galimybių.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.