LT EN
Spalio 16 d., TREČIADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Komandos siela išrinkta Jūratė Mrazauskienė: Kiekviename darbe pagrindinė vertybė yra žmogus

2015 05 28

Komandos siela tapo Jūratė Mrazauskienė (dešinėje - prof. Jūratė Šipylaitė)

Santariškių klinikų apdovanojimuose „Komandos siela“ išrinkta III-ojo reanimacijos-intensyvios terapijos skyriaus slaugytoja Jūratė Mrazauskienė vienodu optimizmu trykšta tiek gyvenime, tiek darbe. Kviečiame susipažinti su medike iš arčiau.

Jūsų gyvenimo šūkis…

Gana dažnai tenka prisiminti mėgstamo poeto Justino Marcinkevičiaus žodžius: „Didumas to, kas mumyse iš meilės auga ir gerumo“. Prisimenu, cituoju mintyse ir negaliu su jais nesutikti.

Priežastys, dėl kurių Jūs mylite savo darbą…

Būtų pernelyg drąsu mano jausmus darbui pavadinti „meile“. Darbas visada lieka darbu, jeigu mes jį dirbame, vadinasi kažkam to reikia. Visgi kiekviename darbe pagrindinė vertybė yra žmogus. Didžiausią pasitenkinimą dirbant man suteikia bendravimas su žmonėmis ir jausmas, kad esi kažkam naudingas. Administracinį darbą dirbu jau daugiau nei 2 metus, tačiau prieš tai beveik 10 metų dirbau slaugytoja ir buvau labai arti paciento, tada ypatingai stipriai jutau savo atliekamo darbo prasmę.

Labiausiai įsiminusi diena darbe…

Buvo nemažai dienų, kurios paliko ženklą atmintyje. Sunku būtų išskirti vieną.Yra ir labai liūdnų, susijusių su pacientų netektimi ir tikrai džiugių, kai ligoniai po ilgo ir intensyvaus gydymo bei slaugos pasveiksta ir ateina padėkoti už, anot jų, gražintą sveikatą ar netgi gyvenimą.

Maždaug prieš metus į mūsų skyrių buvo paguldytas labai sunkios būklės Turkijos pilietis, kuris tuo metu studijavo Vilniuje. Ligonio gyvybei tikrai buvo iškilęs rimtas pavojus. Tačiau laimei viskas baigėsi sėkmingai ir sveikstantis pacientas buvo išrašytas iš skyriaus. Mes labai apsidžiaugėme, kai po gero mėnesio jis su savo sužadėtine lietuvaite atėjo į skyrių padėkoti už grąžintą sveikatą ir galimybę gyventi. Tokie momentai būna ypatingai jautrūs ir džiugūs.

Jums padeda išgyventi sunkias minutes ir neprarasti optimizmo…

Man kartais atrodo, kad kiekvieną kartą atsiųsdamas sunkumus ar išbandymus gyvenimas palieka vietos ateiti kažkam, kas ramina ir suteikia   vilties, kad visa tai praeis. Mano atveju tas „kažkas“ gali būti kolegos, draugai, artimieji, muzika, knyga, geras filmas ir visokie kitokie nedideli, bet svarbūs džiaugsmai. Man gyvenime labai sekasi, nes visais etapais į jį ateina puikių ir šiltų žmonių. Kai kurie tiesiog praeina, su kitais bičiuliaujamės iki šiol. Bet kiekvienas palieka kažkokią dalį pozityvių emocijų bei tikėjimo, kad gerumo ir šviesos yra daugiau nei mums atrodo, gerokai daugiau.

Kolegos jus pasiūlė būtent šiai nominacijai, nes…

Man nominacijos, tai tarsi savotiškas žaidimas paskatinimui. Kolegų skirtu „Komandos sielos“ įvertinimu tikrai didžiuojuosi, kadangi iš kolegų visuomet sulaukiu palaikymo. Džiugu, kad turiu komandą, su kuria gera ne tik dirbti, bet ir plaukti baidarėmis, žaisti kėgliais ar tiesiog kalbėtis.Todėl noriu dar kartą padėkoti visiems balsavusiems už mane, o ypatingai III reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus kolektyvui, visai mano komandai už jų palaikymą, už sunkų ir svarbų jų atliekamą darbą ir už tai, kad visi kartu mes galime padaryti labai daug.

 

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.