LT EN
Vasario 23 d., SEKMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

LIONS klubo moterys papuošė skulptūrą ligoninės skvere

2016 05 31

Gegužės 26 dieną, ketvirtadienį, Santariškių ligoninės skverelis atgijo – vienuolika geltonais auliniais avinčių ir mėlynomis skarelėmis ryšinčių, sodo įrankiais ginkluotų moterų sodino augalus prie Liongino Virbicko sukurtos skulptūros „Nežadinkit miegančio“. Ligoninės aplinką Vilniaus LIONS klubo atstovės ir jų partnerės gražina jau trečius metus.

„Atėjus pavasariui, visada norisi ką nors sodinti, papuošti aplinką. Todėl mes iškėlėme idėją – kodėl gi nepapuošus kurios nors miesto erdvės? Galiausiai pasirinkome Santariškių klinikų teritoriją, nes ji yra ta vieta – čia ateina žmonės, kurie ne visada yra gerai nusiteikę, kurie yra prislėgti, sergantys. Norėjosi čia atnešti šviesos, grožio spindulį“, – prisiminė iniciatyvos pradžią Vilniaus LIONS moterų klubo narė Vaidutė Stundžaitė-Bružienė.

Trečius metus Santariškių klinikų aplinką gražinančios Vilniaus LIONS moterų klubo moterys ketina šią gražią tradiciją tęsti ir kitąmet. Pavasario permainoms, pasak V. Stundžaitės-Bružienės, pradedama ruoštis dar iš rudens. Norėdamos, kad šie aplinkos tvarkymo darbai džiugintų kuo daugiau žmonių, jos tariasi su Santariškių ligoninės darbuotojais.

„Šių metų projektas buvo šiek tiek sudėtingesnis – pasirinkta atviresnė erdvė, į kurią norėjosi įlieti harmoningą projektą. Rinkomės daugiamečius augalus, kad jie ne tik gražiai žydėtų ir klestėtų, bet būtų paprasta juos prižiūrėti. Klube turime šios srities specialisčių, kurių žinios labai praverčia. Šiuo atveju mums padėjo ir buvusi mūsų klubo narė Dovilė Ivanauskienė iš „Sodo manijos“, taip pat Lina iš „Sodo fėjos“ – abi jos yra kraštovaizdžio architektės, gėlių specialistės. Tad buvome tikrai šauni komanda“, – kalbėjo LIONS klubo atstovė.

Pasak jos, iš marmuro ir granito sukurtos skulptūros grožiui pabrėžti buvo sukurtas specialus apželdinimo projektas. Kalninės pušys, šluotelinės hortenzijos, kupstinės šluotsmilgės, gojiniai šalavijai įsišaknys ir suvešės per vasarą. Projektas bus baigtas rudeniop, įrengus plastikinius bortus.

Vilniaus LIONS moterų klubo iniciatyva, skirta ligoninei, startavo 2014 metų pavasarį. Tada buvo pasodintas rožynas priešais pagrindinį Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų įėjimą. Čia pasodintos vokiečių gėlininkų sukurtos „Aspirin“ veislės rožės, kurios pasižymi atsparumu lietuviškiems šalčiams. 2015 m. šalimais, prie įėjimo į Akušerijos ir ginekologijos kliniką, buvo pasodintos pilnavidurės „Prunus Kiku-shidare“ veislės sakuros.

2

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.