LT EN
Sausio 23 d., KETVIRTADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Medicinos fakulteto doktorantės pranešimas – geriausias tarptautiniame kongrese

2014 12 01

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto doktorantės Ingos Tamulaitytės-Morozovienės su bendraautoriais parengtas stendinis pranešimas „Patient-reported fall related healthcare services in elderly women“ pripažintas geriausiu studentų kategorijos pranešimu Tarptautinės farmakoekonomikos ir padarinių tyrimų draugijos 17-ajame Europos metiniame kongrese.

Parengtame pranešime VU MF doktorantė kartu su kolegomis išsiaiškino, jog griuvimų, vienos iš aktualiausių senyvo amžiaus žmonių problemų, padariniai smarkiai sutrikdo senų žmonių sveikatą, labai didina socialinę izoliaciją ir pablogina gyvenimo kokybę. MF mokslininkų grupė šią temą nagrinėja daug metų. Gauti duomenys apie medicininius bei ekonominius griuvimų padarinius padeda įvertinti jų žalą visuomenei. Atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 878 moterys, parodė, kad bent vieną kartą per metus griūva kas trečia vyresnė nei 65 metų amžiaus moteris – su amžiumi griuvimų dažnumas didėja. Nustatyta, kad tirtoje 65 metų amžiaus ir vyresnių savarankiškai bendruomenėje gyvenančių moterų grupėje griūdamos susižalojo 90,3 proc. moterų. Kas septinta patyrė kaulų lūžius. Beveik pusei iš visų griuvusių moterų reikėjo medicininės pagalbos. Daugiau informacijos pateikta stendiniame pranešime.

Kongrese buvo pristatyta apie 2000 mokslinių pranešimų iš įvairių šalių. Tarptautinė farmakoekonomikos ir padarinių mokslinė draugija kongresuose pristatomus tiek žodinius, tiek stendinius mokslinius pranešimus vertina pagal vieningus kriterijus bendrojoje, studentų ir jaunųjų tyrėjų kategorijose.

 

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.