LT EN
Sausio 17 d., ANTRADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Naują pasaulyje išvaržų operacijos metodiką taiko ir vaikų chirurgai Vilniuje

2017 01 05
dsc_0135

Vaikų ligoninės, VUL Santariškių klinikų filialo chirurgai Arūnas Strumila ir dr. Pranas Gurskas jau atlieka vaikams kirkšnies išvaržos operacijas nauja metodika. Naujas pažangus būdas leidžia operuoti nepaprastai greitai, mažai  traumuoja vaiką ir beveik nepalieka galimybės patologijai atsinaujinti. Atlikti operaciją galima bet kokio amžiaus vaikui.

Pasak vaikų chirurgo A. Strumilos, taikant šią vadinamąją PIRS metodiką (angl. Percutaneous internal ring suturing, liet. perkutaninis vidinio kirkšnio kanalo žiedo perrišimas), padaromas 3 mm pjūvis bamboje, per kurį įleidžiama videolaparoskopinė kamera. Šios kameros pagalba per 1-2 mm dydžio pjūvį atliekamas perkutaninis vidinio kirkšnio kanalo žiedo perrišimas.

„Operaciją galima atlikti per 10-15 minučių, todėl vaikui bendroji nejautra sutrumpėja, – vardina metodikos pranašumus vaikų chirurgas A. Strumila. – Pjūviai tokie maži, kad nereikia siūti, užtenka užklijuoti specialiu pleistru, be to,  operacijos metu apžiūrima, ar nėra išvaržos kitoje pusėje ir prireikus išoperuojamos abi pusės vienu metu. Po tokios operacijos vaikas sveiksta lengvai, daug mažiau skauda.“

Kaip svarbiausią šios metodikos pranašumą gydytojas įvardija minimalią išvaržos atsinaujinimo galimybę, kuri nesiekia nė 1 proc.

„Tai labai geras rodiklis, tenkinantis operuojantį gydytoją ir labai pravartus pacientui“, –  reziumuoja gydytojas, kartu su kolega sėkmingai atliekantis šias operacijas vaikams.

Anksčiau kirkšnies išvaržų operacijos  buvo atliekamos atviruoju arba laparoskopijos būdu.

„Po atviruoju būdu atliktos operacijos, pjūvis yra daug didesnis, iki kelių centimetrų, lieka randas, vaikui labiau skauda. Standartinėms laparoskopinėms operacijoms reikėdavo itin didelio chirurgo įgudimo“, –  sako vaikų chirurgas A. Strumila.

Senosios metodikos ir šiandien yra priimtinos ir naudojamos, tačiau pažangi, naujoviška ir chirurgui patogi PIRS metodika, duodanti ypač gerų rezultatų, šiuo metu pasaulyje laikoma ateities metodika, o Vaikų ligoninės chirurgai, kaip ir jų kolegos užsienyje, jau ir šiandien gali ją taikyti savo pacientams.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.