LT EN
Vasario 23 d., SEKMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

O. Žukauskienė: dažnai žmones atpažįstu ne iš veido, o iš echoskopo vaizdų

2016 08 26

Odeta Žukauskienė, VUL Santariškių klinikų gydytoja radiologė, Santariškių klinikose dirba tik trečius metus, tačiau kolegos jau pastebėjo jos nuoširdumą, pareigingumą, atsidavimą darbui ir gebėjimą užmegzti šiltą ryšį su pacientais. Už šias savybes šiemet jai atiteko garbingas Gerumo ambasadorės apdovanojimas.

Kartą apsilankę O. Žukauskienės kabinete, pacientai gydytoją prisimena ir, jei tenka tyrimą kartoti, tikisi sugrįžti pas šią atidžią ir malonią specialistę. Pati Odeta sako, kad dažnai net ir po kelių metų atpažįsta pacientus. Tik ne pažvelgusi į jų veidą, o žvelgdama pro echoskopo ekraną.

Gydytoja iš pašaukimo

Jau pradinėje mokykloje O. Žukauskienė žinojo, kad užaugusi bus gydytoja: „Nežinau, iš kur tas noras kilo. Šeimoje medikų nebuvo, bet dažnai juos matydavau, mat tėveliai dažnai sirgdavo. Tada atrodė, kad gydytojas – tai tas žmogus, kuris gali viską. Vėliau, jau studijuojant ir dirbant teko pripažinti, kad gydytojas – tai ne Dievas ir kartais, deja, nieko negali padaryti. Tačiau pozityvumo šiame darbe daug, ir tai man labai patinka“.

Echoskopuotojos patirtį O. Žukauskienė kaupė nuo pat studijų metų. Deja, tuo metu nebuvo daug galimybių, technikos buvo mažai, tad ir didelio tokių specialistų poreikio nebuvo. Baigusi studijas Odeta dirbo šeimos gydytoja, vėliau vis dažniau kolegos ją rasdavo prie echoskopo. Kai echoskopijos jau užėmė didžiąją dalį jos darbo laiko, Odeta baigė Radiologijos rezidentūrą ir nuo tol kasdien dirba mėgstamą darbą.

Sūnus seka mamos pėdomis

Vyresnysis iš dviejų Odetos sūnų studijuoja mediciną Sveikatos mokslų universitete, tame pačiame, kurį baigė ir mama. O. Žukauskienė juokiasi, kad jis ligoninėje „dirba“ nuo mažų dienų.

„Karjerą pradėjau rajono ligoninėje, tėvai gyveno toli, tad su mažu vaiku nebuvo lengva viską spėti, išbūti ilgus budėjimus. Būdavo, kad sūnų vesdavausi kartu, tad jis nuo mažumės pratęs prie ligoninės aplinkos. Man smagu, kad jo tai neatbaidė ir jis sieja savo ateitį su medicina“, – šypsosi O. Žukauskienė.

Laisvalaikiu renkasi ramybę

Kasdien dirbdama su žmonėmis, laisvalaikiu gydytoja renkasi ramų laiką su šeima – skaito knygas, iš kurių labiausiai patinka istoriniai romanai, dažnai aplanko tėvus, jaunystės draugus, gyvenančius Biržų rajone, keliauja po Lietuvą, po Europą. Gydytoją žavi laukinė gamta, kalnai. „Sužavėjo Prancūzija, Norvegija, Austrija, Slovakija, labai norėčiau aplankyti Islandiją. Tiesa, gyventi ten nenorėčiau, man patinka Lietuvoje“, – patriotiškumo nestokoja O. Žukauskienė.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.