LT EN
Sausio 23 d., KETVIRTADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Pirmoji gydytojams skirta Šiaurės ir Rytų Europos mokslinė praktinė konferencija ,,Arterijų standumas ir kraujagyslių senėjimas’’

2018 12 07

2018 metų lapkričio 15 ir 16 dienomis Vilniuje vyko pirmoji Prof. M. Miglino, Prof. A. Laucevičiaus, Prof. P. Nilsson, Dr. A. Laučytės-Cibulskienės ir Dr. L. Rimševičiaus organizuojama gydytojams skirta Šiaurės ir Rytų Europos mokslinė praktinė konferencija ,,Arterijų standumas ir kraujagyslių senėjimas’’.

Kraujagyslių senėjimas – fiziologinis procesas, kuris, tam tikrais atvejais, prasideda anksti ir yra susijęs su padidėjusia kardiovaskuline rizika ir kognityvine disfunkcija. Kraujagyslių remodeliavimas apima įvairius struktūrinius ir funkcinius pokyčius, kurie pasireiškia net ir sveikiems asmenims. Senėjanti populiacija, turinti su amžiumi susijusių gretutinių ligų, sudaro didelę dalį globalių ligų naštos dėl išaugusių sveikatos priežiūros išlaidų. Ši konferencija – Lietuvos ir Švedijos klinicistų bei mokslininkų bendradarbiavimo rezultatas, kurio tikslas – skatinti domėjimąsi  kraujagyslių senėjimo ir arterijų standumo tema Šiaurės ir Rytų Europos šalyse.

Vilniuje vykusios konferencijos tikslai:

  • skatinti asmenų, turinčių padidėjusią kardiometabolinių sutrikimų riziką, domėjimąsi kraujagyslių senėjimo fiziologiniais mechanizmais ir prevencija;
  • stiprinti Šiaurės ir Rytų Europos šalių klinicistų bei mokslininkų bendradarbiavimą;
  • pasidalinti patirtimi, iššūkiais, su kuriais susiduriama ir žiniomis ankstyvo kraujagyslių senėjimo prevencijos tema.

Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 70 dalyvių iš Lietuvos, Estijos, Švedijos, Suomijos, Baltarusijos, Rusijos, Portugalijos, Prancūzijos ir Italijos.

Pagrindinės nagrinėtos temos:

  • Ankstyvas kraujagyslių senėjimas ir jo ryšys su uždegimo žymenimis (Prof. P. Nilsson, Švedija), kognityvinė disfunkcija (Prof. A. Scuteri, Italija), pulsinės bangos greičio pasiskirstymas kohortiniuose tyrimuose (Prof. P. Cunha, Portugalija);
  • Pulsinės bangos greičio matavimo technikos ypatumai (prof. S. Laurent, Prancūzija);
  • Spartus arterijų senėjimas sergant lėtine inkstų liga (M. M. Miglinas, Lietuva), ryšys tarp metabolinio sindromo ir kraujagyslių pokyčių (Dr. L. Ryliškytė, Lietuva), kraujagyslių reaktyvumo vertinimo metodai ir kraujagyslių reaktyvumo ypatumai nėštumo metu (Prof. T. Kahan, Švedija.

Pristatyti septyni mokslinių tyrimų projektai iš Lietuvos, Švedijos ir Baltarusijos. Tyrimų sritys – nuo arterinio standumo matavimų perspektyvos ateityje, didelių kohortinių tyrimų iki kraujagyslių kalcifikacijos inkstų nepakankamumo metu. Docentas J. Spaak iš Švedijos pristatė išmaniųjų telefonų programėles kraujo tūrio pokyčiams kapiliaruose aptikti (fotopletizmografija).

Visi dalyviai turėjo puikią galimybę išmokti pulsinės bangos greičio matavimo būdų praktinio užsiėmimo metu. Ši konferencija buvo pradžia tolimesniam klinicistų bei mokslininkų bendradarbiavimui ateityje kraujagyslių kalcifikacijos ir arterijų standumo tema.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.