LT EN
Sausio 20 d., PIRMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Pristatytas lietuviškasis SNOMED CT medicinos terminų klasifikatorius

2015 05 12

Gegužės 7 d. sveikatinimo veiklą vykdančių įstaigų atstovams buvo suteikta galimybė pristatytas Lietuvos medicinos bibliotekos kuriamas lietuviškasis SNOMED CT medicinos terminų klasifikatorius. Sukurtas įrankis suteiks sveikatos priežiūros įstaigoms galimybę sklandžiau keistis duomenimis bei padės medikams išvengti netikslios informacijos apie pacientą gavimo.

Iki šiol Lietuvoje nebuvo vieningos terminologinės sistemos, leidžiančios tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse unifikuotai koduoti ir keistis e. sveikatos duomenimis. SNOMED CT – tai išsamiausia pasaulyje klasifikacijos ir terminologijos sistema, susieta su kitais tarptautiniais standartais bei apimanti visas šiuolaikinės medicinos sritis. Pasak Martyno Bieliausko, Nacionalinio SNOMED CT terminologijos valdymo centro vedėjo, Lietuviškuoju SNOMED CT klasifikatoriumi galės naudotis visos suinteresuotosios sveikatos priežiūros įstaigos, turinčios informacines sistemas. Kartu su Lietuva, SNOMED CT terminologinę sistemą naudoja daugiau nei 50 šalių, o nacionalinė politika nurodo naudoti ją tam tikrose medicinos srityse Švedijoje, Olandijoje, Anglijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Australijoje, Indijoje, Singapūre.

Projekto metu atrinkta ir išversta 40 000 SNOMED CT medicinos sąvokų.

SNOMED CT medicinos terminų klasifikatorių pristatę Martynas Bieliauskas ir koordinatorė Kristina Aputytė pristatė nuveiktus darbus ir pasiektus rezultatus, kurie užtikrins e. sveikatos informacinių sistemų sąveiką, suderinamumą su kitais standartais, atpigins kitų kuriamų e. sveikatos informacinių sistemų įdiegimą ir naudojimą ir taip leis išvengti didelių kaštų ateityje.

Valstybinio patologijos centro direktorius prof. dr. Arvydas Laurinavičius pristatė SNOMED CT terminologinės sistemos atsiradimo Lietuvoje istoriją, ją iliustruodamas nuotraukomis iš pirmųjų susitikimų su Tarptautinės sveikatos terminologijos standartų plėtros organizacijos (IHTSDO) įkūrėjais. UAB „Fotonija“ atstovas Virginijus Dadurkevičius seminaro dalyviams pasakojo apie SNOMED CT sąvokų vertimo kokybės užtikrinimo problemas, o UAB „Nsoft“ atstovas Andrius Didžiulis pristatė SNOMED CT informacinės sistemos naudojimo galimybes.

Taip pat renginyje kalbėta apie Projekto uždavinius, nuveiktas veiklas ir pasiektus rezultatus, kurie užtikrins e. sveikatos informacinių sistemų sąveiką, suderinamumą su kitais standartais, atpigins kitų kuriamų e. sveikatos informacinių sistemų įdiegimą ir naudojimą ir taip leis išvengti didelių kaštų ateityje.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.