LT EN
Sausio 23 d., KETVIRTADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Santariškių klinikų medikai išsirinko savo žvaigždes

2015 05 05

Balandžio 27-oji – profesinė Lietuvos medicinos darbuotojų šventė. Nors nuo šios dienos prabėgo savaitė, gegužės 5-ją Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų kolektyvas susirinko kartu dar kartą pabūti šventės apsupty, išklausyti sveikinimo žodžių, pagerbti kolegų.

Renginio metu buvo apdovanoti populiariausieji Santariškių klinikų medikai, kuriuos apdovanojimams nominavo ir išrinko patys kolegos. Santariškių klinikų generalinis direktorius akad. prof. Kęstutis Strupas nominantams įteikė specialiai šiai progai skirtą olandų skulptorės Corry Ammerlaan-van Niekerk statulėlę „Dėkojame“, kuri simbolizuoja darnumą ir gausią šeimą, nuo didžiausio, iki mažiausio. Pagerbti medikų atvyko ir LR sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

SK vadovas įžanginėje sveikinimo kalboje pabrėžė, kaip svarbu dirbti darnioje komandoje, kuri dažnai padaro tiesiog stebuklus. „Komandos formavimui turime įdėti nemažai pastangų. Komandoje būna daug vaidmenų: tai ir idėjų generatorius, ir vykdytojas, ir koordinatorius, ir komandos siela, ir vertintojas. Visi jie svarbūs ir reikalingi. Todėl praėjusių metų pabaigoje mūsų Ryšių su visuomene grupėje gimė tokia iniciatyva – įtraukti visą kolektyvą į mūsų komandos formavimą ir per teigiamą pavyzdį paskatinti, pamotyvuoti geriausius mūsų kolektyvo narius, tuo pačiu pagerinant mūsų ligoninės organizacinę kultūrą“, – sakė akad. prof. K. Strupas.

Generalinis direktorius atkreipė dėmesį į tai, kad geriausius Santariškių klinikų medicinos darbuotojus išrinko ne ligoninės administracija, o patys kolegos. Pirmiausia tokius žmonės medikai išsirinko savo centruose, o antrame etape už išrinktuosius balsavo visas Santariškių klinikų kolektyvas. Buvo išrinkti 10 nominantų penkioms nominacijų kategorijoms ir vienam – specialiam apdovanojimui, skirtam Vaikų ligoninei.

Pirmoji nominacija pavadinta Idėjų generatorius. Tai – žmogus, siūlantis naujas, genialias ir inovatyvias idėjas. 13 medikų pretendavo tapti Idėjų generatoriais, tačiau balsai lėmė, jog nugalėtojais tapo du medikai.

Vienas jų, prof. dr. Vytautas Kasiulevičius, Santariškių klinikų Šeimos medicinos centro vadovas. Jį kolegos apibūdino kaip visuomet turintį idėjų, skatinančių gerinti darbo našumą ir kolektyvo išsaugojimą. Anot jų, V. Kasiulevičius yra kompetentingas, iniciatyvus, inovatyvus, komandos kūrybiškumo potencialas, sugebantis spręsti sudėtingas problemas.

Antrasis nugalėtojas – Valstybinio patologijos centro vadovas prof. dr. Arvydas Laurinavičius. Anot kolegų, direktorius visuomet pasiūlo daugiausia inovatyvių idėjų, jo galvoje nuolat sukasi bepopierinės technologijos, IT inovacijos, sudėtingi algoritmai, statistinės analizės, mokslo projektų idėjos. Tai, kas aplinkiniams gali pasirodyti iš fantastikos srities, jo visai negąsdina. Visoms kliūtims randami išradingi sprendimai, šiam žmogui žodžio neįmanoma nėra. Yra tik klausimas Kaip greitai?

Antroji nominacija – Komandos siela. Tai – kuriantis, formuojantis, sutelkiantis, uždegantis, palaikantis, atjaučiantis, išklausantis, geranoriškas žmogus. Šiai nominacijai medikai pasiūlė 14 nominantų. Nugalėtoja buvo išrinkta Santariškių klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro, 3-čiojo reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vyresnioji anestezijos ir intensyvios terapijos slaugytoja – slaugos administratorė Jūratė Mrazauskienė. Atėjusi į didelį, nusistovėjusį ir senas tradicijas turintį kolektyvą, ji labai gerai jį subūrė, išmokė naujų technologijų, naujos tvarkos.

Trečioji nominacija – Tikrasis pašaukimas. Šiai nominacijai buvo pasiūlyta daugiausia darbuotojų – net 30. Daugiausiai kolegų palaikymo sulaukė Santariškių klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro skyriaus vedėjas dr. Vilius Rudaitis. Anot jo kolektyvo, tai – puikus specialistas, suprantantis pacientus, sugebantis žmogiškai įvertinti situaciją ir laiku padėti. Pacientą jis mato ir vidiniu regėjimu, kiekvieną jų supranta ir užjaučia. Tai – gydytojas iš pašaukimo, pavyzdys savo kolegoms.

Antrasis šios kategorijos nominantas – Vaikų ligoninės Vaikų chirurgijos centro vyr. ordinatorius, vaikų chirurgas dr. Pranas Gurskas. Tai – labai profesionalus gydytojas, išmanantis daugelį vaikų chirurgijos sričių, yra puikus rezidentų mokytojas. Medikas pasišventęs savo darbui ir dirba nepaisydamas poilsio valandų.

Ketvirtajai – Gerumo ambasadoriaus – nominacijai buvo pasiūlyti 23 Santariškių klinikų medikai. Pretendentai turėjo būti gėrio, sąžiningumo, kultūros propaguotojais ir skleidėjais. Nugalėtojų vardas atiteko dviems medikėms, kurių viena dirba suaugusiųjų, kita – vaikų ligoninės skyriuose.

Santariškių klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centro gydytoja radiologė Virginija Augaitienė. Pasak jos kolektyvo, Virginija visada suranda gerą žodį, išklauso, pataria. Aukštą profesinę kvalifikaciją turinti medikė yra labai geras ir nuoširdus žmogus, jautri ir pakanti kolegė.

Šioje kategorijoje taip pat buvo pagerbta Vaikų ligoninės Vaikų ortopedijos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Janina Mickevič. Vaikų ortopedijos skyriuje dirba nuo pat jo įkūrimo dienos, rūpinasi ne tik pacientais, bet ir visu personalu. Janina – tikra gėrio, sąžiningumo, kultūringumo propaguotoja ir skleidėja.

Dar viena nominacija – Kolektyvo atradimas – į kurią pretendavo tie, kurie, anot jų kolegų, netikėtai atsiskleidė profesinėje veikloje.

Apdovanojimą iš generalinio direktoriaus rankų gavo Povilas Smaliukas, slaugytojo padėjėjas Santariškių klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centre. Kolegos Povilą išrinko dėl to, kad jis pareigingas, žingeidus, imlus žinioms ir darbui. Užsibrėžto tikslo siekiantis medikas mylimas ir gerbiamas ne tik kolektyvo, bet ir pacientų, yra puikus tobulėjimo pavyzdys jaunimui.

Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Nijolė Ramonaitė kategorijoje Kolektyvo atradimas buvo išrinkta todėl, kad ji puikiai vadovauja dviejų skyrių slaugos personalui, yra iniciatyvi, darbšti, pareiginga, atsakinga, komunikabili, puikiai moka spręsti kylančias konfliktines situacijas. Nijolė taip pat aktyviai dalyvavo Ebolo hemoraginės karštligės pasirengimo mokymuose.

Išskirtinė Vaikų ligoninės iniciatyva įsteigta nominacija pavadinta Vaikų numylėtinis. Į ją pretendavo 7 Vaikų ligoninės medikai. Nugalėtoju tapo Vaikų chirurgijos centro, Vaikų urologijos skyriaus gydytojas vaikų urologas Albertas Puzinas. Kolegos jį apibudino, kaip mokantį tinkamai ir mielai bendrauti su sergančiu vaiku ir jo tėvais, užuojautos žodžiais palengvinantį sunkiai sergančio vaiko dalią.

Santariškių klinikų generalinis direktorius akad. prof. Kęstutis Strupas džiaugėsi medikų darbu ir linkėjo, kad ateityje toks darbuotojų pagerbimas taptų gražia ligoninės tradicija.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.