LT EN
Rugpjūčio 24 d., ŠEŠTADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Santariškių medicinos miestelis: kaip patogiai ir saugiai pasistatyti automobilį

2018 10 01

Rugsėjo mėnesį Santariškių medicinos miestelyje atidaryta naujai pastatyta automobilių stovėjimo aikštelė, dar dvi esamos aikštelės buvo atnaujintos.  Deja, nemažai vairuotojų, nepaisydami draudžiamųjų kelio ženklų, ir toliau palieka savo automobilius neleistinose vietose. Tai sukelia eismo problemas ir net sudaro avarines situacijas. Santariškių medicinos įstaigų asociacija atkreipia vairuotojų dėmesį: tikrai galite saugiai ir patogiai, nenusižengdami tvarkai, pasistatyti automobilį miestelyje.

„Naujoji 200 vietų automobilių stovėjimo aikštelė  (P7) įrengta prie Vaikų ligoninės, taip pat atnaujintos dvi Santariškių gatvės pradžioje jau anksčiau buvusios aikštelės, abiejose – 300  automobiliams skirtų vietų. Koncesijos sutartį laimėjusi bendrovė „Santaros parkavimo paslaugos“, regis, pasirūpino įvairius parkavimo ir atsiskaitymo įpročius turinčiais vairuotojais. Tačiau matome, kad net ir esant laisvų vietų aikštelėse daug vairuotojų vis dar elgiasi neatsakingai, pažeidinėja kelių eismo taisykles“, – sako Santariškių medicinos įstaigų asociacijos prezidentas prof. Arvydas Laurinavičius.

Pasak jo, tokie nusižengiantys vairuotojai įpratę, kad Vilniaus miesto savivaldybės viešosios tvarkos darbuotojai Santariškių medicinos miestelyje lankosi retai, tad daugeliui tokių vairuotojų tiesiog pasiseka išsisukti nenubaustiems. Neatsakingo vairuotojų elgesio kultūrą pakeisti ne taip paprasta. Tiesa, Santariškių medicinos įstaigų asociacijos vadovas pastebi, kad pastaruoju metu viešosios tvarkos atstovai čia pradėjo lankytis dažniau. Per pastarąjį mėnesį buvo užfiksuota apie 100 pažeidimų („Tvarkau Vilnių“ portalo informacija).

Tiek naujoji, tiek ir senosios aikštelės įrengtos labai patogiai. Atnaujinta senųjų aikštelių danga ir apšvietimas, padidintas vietų skaičius neįgaliesiems, įrengtos vietos dviračiams, motociklams ir elektromobiliams, sumontuotos jiems skirtos krovos stotelės. Be to, aikštelės tapo saugesnės – čia įrengtos vaizdo kameros. Nuo 7 iki 20 valandos už valandą stovėjimo nustatytas 0,6 euro mokestinis tarifas, o nuo 20 iki 7 val. – 0,2 eur. Taip pat numatytas 6 eurų paros tarifas.

Kaip pastebėta, didžiausias atnaujintų aikštelių užimtumas yra nuo 9 iki 11 val. ir jis siekia apie 95 proc. Vėliau mažėja ir 13 val. sudaro vos 80 proc. Tačiau naujoji aikštelė prie Vaikų ligoninės (P7) užimta vos 5 proc., tenai gali tilpti dar 190 automobilių.

Kaip laiku patekti pas specialistą vykstant automobiliu Santariškių medicinos miestelyje

  1. Jei nesate dažnas Santariškių medicinos miestelio lankytojas, pirmiausia išnagrinėkite Santariškių medicinos miestelio žemėlapį.
  2. Atvykite iki vizito pas gydytoją 30 min. anksčiau, taip spėsite laiku pasistatyti automobilį ir užsiregistruoti registratūroje.
  3. Atkreipkite dėmesį į aikštelėse įrengtas švieslentes, nurodančias kryptis ir laisvas vietas.
  4. Važiuokite į tą aikštelę, kuri yra arčiausiai jūsų gydymo įstaigos.
  5. Prieš įsėsdami į automobilį apmokėkite už stovėjimo paslaugą kasoje. Tai galite padaryti bet kurioje kasoje, t. y. nebūtina susimokėti toje kasoje, kuri yra prie aikštelės (žiūrėkite žemėlapį). Sekite instrukcijas, nurodytas mokėjimo kasose.
  6. Įsidiekite telefone „uniPark“ programėlę. Ji padės patogiai ir greitai atsiskaityti už automobilio stovėjimą, nereikės stovėti eilėje prie atsiskaitymo kasų.

„Automobilių stovėjimo vietų trūkumas Santariškių medicinos miestelyje – daugeliui žinoma, sena ir, be to, pastaruosius keletą metų vis aštrėjusi problema. Praėjusių metų pabaigoje pasirašyta koncesijos sutartis iki 2019 m. pabaigos leis sukurti  2 250 naujų automobilių stovėjimo vietų.  Santariškių medicinos miestelyje jau pradėta statyti daugiaaukštė aikštelė, kurią ketinama baigti kitų metų pradžioje. Šioje aikštelėje bus įrengtos dar 1 196 naujos vietos automobiliams“, – sako prof. A. Laurinavičius.

Tikimasi, kad Santariškių medicinos miestelio lankytojai įvertins čia vykstančius pokyčius ir prisidės, kuriant miestelio kultūrą.

Nuotraukose – Santariškių medicinos miestelyje draudžiamose vietose stovintys automobiliai.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.