LT EN
Sausio 23 d., KETVIRTADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Sėkmingos fakulteto partnerystės rezultatas – pasaulinio lygio inovacija

2014 12 16

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto, įmonės „Bioseka“ ir Izraelio biotechnologijų įmonės „GeneArrest Ltd“ jungtinis projektas išrinktas geriausiu verslo ir mokslo bendradarbiavimo pavyzdžiu konkurse „Verslo ir mokslo partnerystė 2014“. Universiteto mokslininkai kartu su verslo įmonių atstovais sukūrė ir pristatė technologiją, naudojamą naujos kartos priešbakteriniams preparatams kurti ir padedančią spręsti globalią bakterinių infekcijų atsparumo antibiotikams problemą.

Pristatytas darbas yra inovatyvus pasauliniu mastu.

Pasak VU Medicinos fakulteto Fiziologijos, biochemijos, mikrobiologijos ir laboratorinės medicinos katedros vedėjos, akademikės Zitos Aušrelės Kučinskienės, bakterijų atsparumas antibiotikams yra globali problema. Šią problemą išspręsti gali tik visiškai naujos kartos technologijos, todėl ypač smagu, kad jos kuriamos Lietuvoje.

Projektą numatoma vykdyti iki 2015 metų pabaigos. Sukurtą technologiją planuojama licencijuoti klinikiniams tyrimams, taip pat panaudoti išoriniuose medicinos produktuose, kuriuose randami gyvybei pavojingi mikrobai.

VU Medicinos fakultetas ir UAB „Bioseka“ bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. Įmonė yra pripažinta viena inovatyviausių Šiaurės Europos pradedančiųjų įmonių, kurios veikloje puikiai atsiskleidžia VU Medicinos fakulteto mokslininkai. Taikant pažangiausią genų terapijos priemonę – peptidinių nukleorūgščių (PNR) oligonukleotidus – siekiama sukurti preparatus, kurie veiktų ne šalinant infekcijos pasekmes, tačiau per genetinius mechanizmus, sukeliančius pačią infekciją.

Konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2014“ organizatorė yra Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija. Konkursu siekiama ne tik išrinkti geriausią 2014 metų verslo ir mokslo bendradarbiavimo projektą, bet ir populiarinti verslo bei mokslo sinergiją.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.