LT EN
Sausio 22 d., TREČIADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Širdies chirurgas E. Gaižauskas: “Propaguoju kantrybę„

2017 06 19

Iš prigimties ramus, tačiau rankų drebulys operacinėje – pažįstamas. Labiausiai vertina kantrumą, kurio linki ir kitiems. Taip apie save sako Širdies ir krūtinės chirurgijos centro, II širdies chirurgijos skyriaus gydytojas širdies chirurgas Edvinas Gaižauskas.

Draugiškas su visais

„Jaunas, darbui ir pacientams atsidavęs chirurgas. Vilniaus universiteto doktorantas. Ypač domisi širdies vainikinių arterijų chirurgija, širdies vožtuvų chirurgija, širdies nepakankamumo chirurgija, mechanine pagalbine kraujotaka, širdies transplantacija. Yra nuoširdus ir jautrus gydant sunkius pacientus, suteikia viltį gyventi“. Taip šį gydytoją apibūdina Santaros klinikų medikai, šiemet E. Gaižauskui skyrę nominaciją „Kolektyvo atradimas“.

Kaip šį kolegų vertinamą jautrumą gydytojas suderina su chirurgo rankos tikslumu, sprendimų racionalumu?

„Gal iš šalies ir atrodau jautrus, bet, atvirai sakant, cinizmo man netrūksta. Vis dėlto su pacientais, kurie neretai būna neramūs, sudirgę ar net pikti, stengiuosi išlikti ramus ir kantrus. Kalbuosi su jais ramiai. Lygiai toks pat esu ir su kolegomis – stengiuosi būti draugiškas su visais. Na, o operacinėje, kai tenka imtis ko nors sudėtingesnio, rankos tikrai dreba, tad prireikia valios pastangų, kad susikoncentruotum ir nusiramintum“, – atvirai sako E. Gaižauskas.

Dirba antrus metus

Nors E. Gaižauskas ligoninėje – anaiptol ne senbuvis, jo gerosios savybės neliko be dėmesio. Pirmoji gydytojo Edvino pažintis su Santaros klinikomis buvo rezidentūros metais, o dabar jis, kaip visateisis gydytojas, širdies chirurgas, čia dirba antrus metus. Nors, anot E. Gaižausko, kai kas sako, kad ateityje širdies chirurgija išnyks, tačiau jis mato šios srities perspektyvą: daug kas keičiasi, tačiau apie išnykimą kalbėti būtų gerokai per anksti.

„Kodėl pasirinkau širdies chirurgiją? Tuo metu ji man iš visų chirurgijos sričių atrodė pati įdomiausia – buvo didžiausių eksperimentų sritis. Tikėjau, kad man čia turėtų patikti. Neapsirikau – patinka iki šios dienos“, – sako gydytojas. Mokyklos metais būsimasis medikas mėgo rankų darbą, jis netgi pindavo iš vytelių. Chirurgija – viliojo, nors ir nelabai buvo aišku, kuo ir kodėl.

Iš prigimties ramus charakteris – ši savybė E. Gaižauskui labai praverčia ligoninėje. „Nors mama man pasakojo, kad kažkada mane vos suvaldė, tačiau aš save prisimenu visada ramų“, – prisipažįsta medikas.

Ne vienintelis gydytojas šeimoje

Ligoninės jaunų gydytojų komandoje Edvinas – ne vienintelis Gaižauskų šeimos atstovas. Čia dirba ir pusantrų metų už jį jaunesnis brolis, anesteziologas-reanimatologas Ernestas Gaižauskas. Ernestas Santaros klinikose yra žinomas kaip visuomeninės organizacijos „Pozityvios idėjos“ steigėjas. Šioje organizacijoje jo brolis širdies chirurgas Edvinas nėra itin aktyvus narys, tačiau „Pozityvių idėjų“ koncepcija jam tikrai patinka.

Kaip nutiko, kad abu broliai vienas po kito pasirinko mediciną? „Nesugalvojo, kur stoti, kaip ir aš, tai stojo į mediciną“, – juokauja širdies chirurgas. Darbas vienoje ligoninėje broliams, žinoma, pametėja ir specifinių medicinos ar gydytojų gyvenimo temų.

Įkurtuvių džiaugsmai

Nekantrūs žmonės chirurgą nuteikia ne itin maloniai. Jį erzina tie, kurie pypina sankryžose – tarsi tai stebuklingai pakeistų padėtį ar sumažintų eismo kamščius.

Sunkiausia širdies chirurgo darbe – fizinis nuovargis pamainos pabaigoje, ypač tada, kai ligoninėje pasilieki ir po darbo valandų. Tačiau tai kompensuoja geri santykiai su kolegomis, kurie visada linkę padėti, patarti.

Po darbo širdies chirurgas šiuo metu daugiausia laiko praleidžia kartu su žmona įsirenginėdami neseniai nusipirktą namą.

Širdies chirurgo E. Gaižausko gyvenimo moto: „Džiaukis tuo,  ką turi, ir neliūdėk dėl to, ko neturi.“ Visiems besirenkantiems mediko profesiją jis linkėtų to, kas jam padeda pačiam: kantrybės. „Esu tas, kuris propaguoja kantrybę“, – juokauja gydytojas.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.