LT EN
Sausio 23 d., KETVIRTADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Slaugytojas Povilas Smaliukas – komandos atradimas

2015 10 20

Povilas Smaliukas su kolegomis

Santariškių klinikų Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centre slaugytojo padėjėju dirbantį vos 21 metų sulaukusį studentą Povilą Smaliuką geru žodžiu mini ne tik pacientai, bet ir kolegos. Santariškių klinikų apdovanojimuose jaunuolis tapo „Kolektyvo atradimu“. Šiam apdovanojimui nominuoti netikėtai profesinėje srityje atsiskleidę darbuotojai. Kolegos Povilą apibūdina kaip žingeidų, imlų žinioms ir darbui – tikrą pavyzdį jaunimui. Su Povilu, studijuojančiu ketvirtajame bendrosios praktikos slaugos kurse susitikome trumpam pokalbiui.

Povilai, kodėl pasirinkote studijuoti slaugą?

Susidėjo daugybė dalykų: man patinka bendrauti su žmonėmis, jiems padėti, dirbti kolektyve, visada traukė medicina, tad pamaniau, kad man patiktų studijuoti bendrosios praktikos slaugą. Greitai supratau, kad tikrai neapsirikau.

Kaip į šį pasirinkimą reagavo draugai ir artimieji?

Tėvai ir giminaičiai apsidžiaugė, labai palaikė ir padėjo, kuo tik galėjo. Ypač daug vertingų patarimų davė teta, kuri irgi yra slaugytoja. Kai kurie draugai nustebo dėl mano pasirinkimo, netgi pasijuokdavo, kad būsiu „seselė“, bet tikrai nepiktybiškai (šypsosi).

Kiek laiko dirbate ligoninėje? Kokiuose skyriuose teko padirbėti?

Ligoninėje jau dirbu trejus metus. Darbą pradėjau ir iki šiol tebedirbu II reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Kaip įvardintumėte savo kiekvienos dienos tikslą ligoninėje? Kas Jums svarbiausia, dirbant šį darbą?

Kaskart atėjęs į darbą aš jį stengiuosi atlikti kaip galima kokybiškiau ir geriau. Pagrindinis mano tikslas – garantuoti, kad pacientai jaustųsi komfortiškai. Ne mažiau svarbi man yra ir gera bei maloni darbo atmosfera, nes tada ir pačiam, ir kitiems yra malonu dirbti.

Kaip sekasi suderinti darbą ir mokslą, kaip jie vienas kitą papildo?

Manau, kad derinti darbą ir mokslą man sekasi visai gerai. Žinoma, nutinka ir taip, kad kartais po sunkios pamainos darbe pasirenku ne paskaitas, o miegą , bet parodykite man studentą, kuris kartais nepraleidžia paskaitų (šypsosi). Darbe įgaunu labai daug ne tik praktinių, bet ir teorinių žinių, manau, dėl to man lengviau studijuoti.

Kokias prisimenate sunkiausias situacijas?

Reanimacijos skyriuje labai dažnai būna ekstrinių situacijų, pavyzdžiui, sustoja paciento širdis arba kvėpavimas. Tuomet reikia greitai veikti, logiškai mąstyti – man patinka mobilizuoti visas jėgas ir išbandyti save, žinoti, kad padariau viską, ką galėjau.

Pirmosios darbo dienos ligoninėje ir dabar: kas pasikeitė?

Pirmąsias darbo dienas prisimenu labai gerai – manau, daugelis prisimena savo pirmąjį darbą ir pirmąsias dienas jame. Tuomet man viskas atrodė nauja ir įdomu. Dirbant pasikeitė mano požiūris į slaugytojo darbą ir jo atliekamas funkcijas. Nepasakyčiau, kad buvo dalykų, kurie nuvylė, veikiau priešingai – buvo dalykų, kurie pradžiugino, įsitikinau, kad ligoninėje dirba tikrai savo darbą išmanantys žmonės ir pacientais rūpinamasi kaip tik įmanoma geriau.

Ko išmokote ligoninėje?

Išmokau labai daug dalykų, susijusių su mano studijuojama specialybe. Manau, įgytos žinios bus naudingos ir ateityje, kaip būsimam slaugytojui. Darbas ligoninėje taip pat pakeitė mano požiūrį į kai kuriuos dalykus gyvenime, padėjo įgauti savarankiškumo ir svarbiausia – padėjo tapti geresniu žmogumi.

Ko palinkėtumėte panašų darbą dirbantiems žmonėms ar besirenkantiems šią profesiją?

Palinkėčiau užsispyrimo mokantis ir daug kantrybės bei optimizmo dirbant.

Kokie yra Jūsų pomėgiai, laisvalaikis?

Mano laisvalaikis ir pomėgiai įvairūs: žaidžiu krepšinį, tinklinį už fakulteto rinktines, patinka boksas, aktyviai dalyvauju studentų atstovybės veikloje, kartais savanoriauju renginiuose, mėgstu skaityti knygas, šokti, groti gitara.

Koks Jūsų gyvenimo šūkis?

Būk optimistas, visada ir visur sugebėk įžiūrėti kažką gero.

Kaip jautėtės sužinojęs, kad patekote tarp populiariausių ligoninės medikų?

Labai nustebau, nes tikrai nesitikėjau, kad galiu laimėti! Manau, kad šis apdovanojimas – tai visų pirma skyriaus, kuriame dirbu, nuopelnas, nes jame yra draugiškas, darnus kolektyvas ir puikios sąlygos, leidžiančios atsiskleisti jaunam žmogui. Visada smagu, kai kolegos pasako gerą žodį, todėl stengsiuosi jų nenuvilti ir dirbti pacientų labui.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.