LT EN
Spalio 22 d., PIRMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Sostinės medikams – mero R. Šimašiaus padėkos

2018 04 09

Pasaulinę sveikatos dieną sostinės Rotušėje išdalyti tradiciniai „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai. Vilniaus meras Remigijus Šimašius visų vilniečių vardu dėkojo miestiečių sveikata ypatingai besirūpinantiems specialistams už kilnų ir ypač svarbų darbą. 12-ą kartą vykusiuose apdovanojimuose pagerbta apie 60 auksinės širdies gydytojų ir slaugytojų.

Sostinės meras pasidalijo su medikų bendruomene ir džiugiais planais – vilniečių medikų atlyginimai kils apie 20 procentų ir tai bus svarbus savivaldybės žingsnis stabdyti geriausių specialistų migravimą į privatų sektorių, į užsienio šalis.

„Vilnius vienintelis Lietuvoje imasi skatinti medikus pasilikti dirbti namuose ir neišvykti svetur – skirti papildomų savivaldybės biudžeto lėšų Vilniuje dirbančių šeimos gydytojų, pediatrų, terapeutų ir slaugytojų atlyginimams didinti. Per metus tam planuojama skirti iki 4 mln. eurų.“ – naujiena pasidalijo sostinės meras R. Šimašius.

Šis svarbus sprendimas Taryboje bus priimtas jau artimiausiame miesto Tarybos posėdyje – balandžio 11 d.

„Kai gimėte,  turbūt ne vienas žmogus jūsų tėveliams linkėjo, kad turėtumėte tapti daktaru ar daktare. Tėvai svajojo ir jų svajonės išsipildė. Šiandien jie labai jumis didžiuojasi. Ir ne tik jie. Didžiuojamės ir mes visi. Miesto Sveikatos komiteto nariai labai jums dėkingi,“ – sveikino Tarybos narė Auksė Kontrimienė.

Auksinės mediko širdies simboliu šiemet apdovanota Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja Loreta Cimbalistienė.

Specialiomis Mero padėkomis taip pat įvertinta Santaros klinikų gydytoja neurologė dr. Rūta Kaladytė Lokominienė bei pilvo chirurgas prof. Virgilijus Beiša.

Auksinės širdies simbolio ir padėkų vertus laureatus kasmet pasiūlo sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, Vilniaus medicinos draugija, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento specialistai.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.