LT EN
Spalio 20 d., SEKMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Stereologijos ir skaitmeninės vaizdo analizės mokykla Valstybiniame patologijos centre

2015 09 24

Stereologijos ekspertai – Johnnie Andersen ir Jens Randel Nyengaard – iš Aarhus Universitetinės ligoninės (Danija) supažindino dalyvius su praktiniais metodais, kaip išgauti kiekybinę trimačių (3D) audinio matavimų informaciją pagal audinio 2D plokščių matavimus skyriuose. Allan Rasmusson, kompiuterių mokslų specialistas, jau prieš metus atvykęs iš Danijos AIDPATH stažuotei Santariškių klinikose, mokė kaip teisingai skaičiuoti ląsteles, kaip sužinoti skaičiavimo paklaidas bei supažindino su bananometrijos principais. Tam prireikė peilių, daug žalsvų bananų ir matavimo sistemų. Šios priemonės padėjo vaizdžiai suvokti, kad norint suvokti tiriamąjį objektą kaip visumą, pirmiausia būtina analizuoti mažas objekto dalis ir interpretuoti jų informaciją. Renginio dalyviai, pasitelkę minėtas darbo priemones, iš supjaustytų banano gabaliukų galėjo apskaičiuoti kokie galėjo būti nesupjaustyto banano parametrai (tūris, dydis ir t.t.). 2D vaizdo matavimų transformavimas į 3D informaciją yra aktualūs ne tik moksle, bet ir patologijos praktikoje.

Emre Celebi (Luizijanos valstijos universitetas, JAV) pristatė savo vykdomus mokslinius tyrimus medicininių vaizdų apdorojimo ir analizės srityje. Praktinius skaitmeninės patologijos vaizdo analizės aspektus pristatė lektoriai iš Ispanijos: Gloria Bueno, Ismael Serrano, Milagro Fernandez Carrobles. Taip pat buvo aptartos skaitmeninės patologijos technologijos, optimizuojančios vaizdų srautą, apimant standartizavimą bei kalibravimą.

„Net neįsivaizdavau, kad iš 2D vaizdo galima taip tiksliai išmatuoti glomerulų kapiliarų storį. Tikslumas gydytojų patologų darbe išties svarbus“, – teigė gydytojas rezidentas Justinas Besusparis, sukaupęs jau nemažą skaitmeninės vaizdo analizės patirtį. „Mūsų specialybė pagrįsta mikroskopinių vaizdų interpretavimu. Įgytos žinios bus labai naudingos ir kasdieniame darbe“, – pridūrė gydytoja patologė Skirmantė Jokubauskienė.

Mokymai organizuoti pagal projektą „Mokslo ir verslo bendradarbiavimas skaitmeninės patologijos srityje (Academia and Industry Collaboration for Digital Pathology (AIDPATH))“, kurio vienas iš vienuolikos dalyvių yra VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santariškių klinikos.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.