LT EN
Vasario 23 d., SEKMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Susitikime su IHTSDO atstove – atsakymai į Lietuvos klausimus

2014 10 17

2014 m. spalio 1 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje vyko susitikimas su Tarptautinės sveikatos standartų plėtros organizacijos (toliau – IHTSDO) ryšių su klientais valdymo vadove Anna Adelof, kuri atvyko iš Danijos. Susitikime dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos medicinos bibliotekos, Valstybinio patologijos centro bei Registrų centro atstovai. Susitikimo dalyviai susipažino su IHTSDO pasauliniu mastu vykdoma veikla, diskutavo apie SNOMED CT standarto kūrimą bei plėtojimą Lietuvoje.

Lietuva, būdama IHTSDO nare ir vykdydama SNOMED CT standarto plėtrą, įgyvendina projektą „Vieningo medicininių terminų klasifikatoriaus sukūrimas kokybiškų elektroninių paslaugų plėtrai sveikatos priežiūros įstaigose“. Šio projekto tikslas – sukurti Lietuviškojo SNOMED CT žodyno informacinę sistemą, užtikrinančią SNOMED CT panaudojimą visose Lietuvos sveikatinimo veiklą vykdančiose įstaigose. Projektą prižiūri Sveikatos apsaugos ministerija, jo vykdytojas – Lietuvos medicinos biblioteka.

Pasak A. Adelof, plėtojant SNOMED CT standartą Lietuvoje, verčiant SNOMED CT terminų rinkinius ir sprendžiant specifinius šalies poreikius, tokius kaip Lietuvos e. sveikatos prioritetų išskyrimas, licencijavimo eigos veiksmingas valdymas ir kt., bendradarbiavimas su IHTSDO yra ypatingai svarbus dėl šalies poreikių įgyvendinimo.

Pasitarime išskirtinio dėmesio susilaukė šiuo metu vykdomas SNOMED CT terminų vertimo bei jų kokybės užtikrinimo darbų įgyvendinimo etapas, pristatyta Lietuvos medicinos bibliotekoje veikiančio Nacionalinio SNOMED CT terminologijos valdymo centro veikla. Susitikimo su IHTSDO atstove metu, svečiai taip pat aptarė Lietuvos e-sveikatos strategiją, objektyviai įvertino Lietuviškojo SNOMED CT žodyno informacinės sistemos kūrimo procesą.

Tikimasi, kad šis susitikimas ir jame išsakytos pastabos bei pasiūlymai bus akstinas Lietuvai vykdyti daugiau konstruktyvių diskusijų plėtojant SNOMED CT, kuriant iniciatyvinius ne tik nacionalinio, bet ir tarptautinio masto projektus.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.