LT EN
Sausio 20 d., PIRMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Tarpdisciplininių menų projektas-instaliacija “Tautiška giesmė„, kas tai?

2016 09 23

Rugsėjo 19 dieną Lietuvos medicinos bibliotekoje buvo pristatytas tarpdisciplininių menų projektas-instaliacija „Tautiška giesmė“.

„Nacionalinių vertybių aktualizavimas yra pagrindinis mūsų tapatybės laidas, o sintezės kalba – šiandienos balsas. Mokslo (fizikos, akustikos, fonologijos…), meno (tekstilės, muzikos, poezijos…) bei technologijų (spektrografinės analizės, žakardinio audimo, optikos technologijų, iliuminacijos, instaliacijos…) tarpdisciplininės sintezės raiška pristatomas vienas pamatinių tautos simbolių – himnas“, – tekste apie projektą rašo idėjos autorius Julius Žėkas.

Dėkojame projekto-instaliacijos „Tautiška Giesmė“ autoriui Juliui Žėkai už nuostabų šio tarpdisciplininio mokslo ir meno projekto pristatymą. Tai ne tik kūrinio pristatymas. Tai priminimas visiems dažniau prisiminti savo tapatumą, savo išskirtinumą pasauliui, gebėjimą pateikti ir didžiuotis savo tauta, savo šalimi. Autorius pabrėžė, kad technologijų vystymasis mums padeda labai daug ką atskleisti ir paaiškinti, kita vertus, mes tampame vis uždaresni ir labiau atsiskyrę vieni nuo kitų. Jo idėja ir siekis – kiek galima labiau apjungti skirtingus įvairių sričių, ypatingai mokslo ir meno, specialistus bendram darbui, kuris suteiktų galimybę pažinti vieni kitus, išmokti bendrauti ir rasti sąlyčio taškų tarp, atrodo, labiausiai nesuderinamų dalykų, kaip fizika, muzika, dailė. Po iškilmingai žaismingo pristatymo, dalyviai uždavė ne vieną įdomų klausimą autoriui, diskutavo tarpusavyje. Kolegė Daiva skirstantis pasakė jog: „Projekto autoriui, poetui ir tarpdisciplininių menų kūrėjui Juliui Žėkui puikiai pavyko surasti bendrą kalbą su klausytojais, populiariai išaiškinti projekto esmę. O himno giedojimas stovint ratu susikibus rankomis, sujungė mus kaip kolektyvą.”

Juliaus Žėko svajonė projektą „Tautiška Giesmė” pristatyti kuo įvairesnei Lietuvos visuomenei, apkeliauti daugelį vietų, įrodyti, kad lietuviai gali susikibti rankomis, kaip kažkada, seniai Baltijos kelyje ir parodyti pasauliui, kad bendros pastangos duoda gerus vaisius – susikalbėjimo stebuklus.

Linkime autoriui ir bendraminčiams nenustoti svajoti, o kolektyvams pasikviesti autorių su instaliacija pas save ir kartu pasidžiaugti, kad esame lietuviai gebantys kurti stebuklus.

Daugiau informacijos apie projektą http://www.hymnos.lt/lt/apie-projekta

Instaliaciją „Tautiška Giesmė“ galima apžiūrėti ir himną sugiedoti iki rugsėjo 30 d.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.