LT EN
Sausio 20 d., PIRMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Tarptautinės slaugytojų dienos šventė Lietuvos medicinos bibliotekoje

2017 05 15

Gegužės 10 d. Tarptautinės slaugytojų dienos proga žurnalo “Slauga. Mokslas ir praktika” redakcija ir leidėjai pakvietė žurnalo bičiulius ir kolegas į šventinį renginį “Žurnalui „Slauga. Mokslas ir praktika“ – 20. Slaugytojo profesijos portretas nuo gailestingosios sesers iki slaugos daktaro, slaugytojo mokslininko”. Šventinis renginys vyko Lietuvos medicinos bibliotekoje.

Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro direktoriaus pavaduotojas Raimondas Natka susirinkusiems gražiai ir vaizdingai pristatė organizuotos slaugos pradininkės Florencijos Naitingeil gyvenimo ir jos darbų istoriją. Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro Tarptautinio bendradarbiavimo ir viešujų ryšių skyriaus vedėja Loreta Gudelienė – Gudelevičienė perbėgdama per žurnalo įkūrimo ir jo raidos istoriją, žaismingai kalbino buvusias žurnalo redaktores Liną Skaburskaitę (Pakamorienė), Gražiną Paukštienę, profesorę Danutę Kalibatienę ir kt. Maloni staigmena buvo redaktorės Teresės Gužauskienės “gyvas” sveikinimo žodis iš užatlantės. Redaktorė džiaugėsi, kad žurnalas yra reikalingas, jis skaitomas, jame rašo tiek praktikai, tiek mokslininkai. Ypatingai pabrėžė tai, jog nuo 2015 m. žurnalas yra recenzuojamas ir priklauso Lietuvos mokslo periodikos asociacijai.

Lietuvos medicinos bibliotekos darbuotojos parengė parodą, kurioje atsispindi ne tik žurnalo raida, bet ir organizuotos slaugos istorija. Kodėl slaugytojų diena švenčiama būtent gegužės 12 dieną? Tai organizuotos slaugos pradininkės, pirmojo slaugos vadovėlio autorės bei pirmojo slaugos žurnalo “The Nightingale” (1886) iniciatorės Florencijos Naitingeil (1820 05 12 – 1910 08 13) gimimo diena. Nepamiršta ir Lietuvos gailestingųjų seserų organizacija, įkurta 1921 m. ir pirmasis profesinis žurnalas “Lietuvos sesuo”(1930 m.). 1931 m. pervardintas “Gailestingoji sesuo”. Išėjo vienas numeris, 1938 m. žurnalo leidyba vėl buvo atnaujinta, pasirodė dar trys numeriai. Po karo sveikatos apsaugos, medicinos ir sveikatos priežiūros naujienos ir klausimai buvo talpinami vieninteliame žurnale “Sveikatos apsauga”. Todėl žurnalas “Slauga. Mokslas ir praktika”, švenčiantis savo veiklos 20-tį turi dėl ko džiaugtis ir ką pasakyti savo skaitytojams.

Susirinkusieji ir sveikinantieji nuoširdžiai linkėjo stiprybės ne tik žurnalo redakcijai, bet visiems slaugos specialistams. Bibliotekos direktorės pavaduotoja Laima Valbasienė pasveikino visus su Tarptautine slaugytojų diena ir palinkėjo tolesnio gražaus bendradarbiavo tarp bibliotekos ir Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro bei Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto. Biblioteka visada rūpinosi ir rūpinasi ne tik gydytojų . bet ir slaugytojų informacinių poreikių tenkinimu.

Susirinkusieji vaišinosi dr. Juozo Ruolės paruoštų žolelių arbata, žiūrėjo parodos eksponatus, kalbėjosi, diskutavo ir stebėjosi, kad vis tik labai daug nuveikta per tuos dvidešimt metų.

Koncertavo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos fleitų orchestras. Vadovas Marius Pupkovas.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.