LT EN
Liepos 19 d., PENKTADIENIS
ŽEMĖLAPIS
2019 04 30
Pirmasis Europos chirurgų tarybos sertifikuotas koloproktologas Baltijos šalyse – Santaros klinikose

Kovo mėnesį Miunchene, Vokietijoje, vykusiame Europos chirurgų tarybos rengiamame koloproktologijos egzamine savo žinias įvertino ir Santaros klinikų Pilvo chirurgijos centro chirurgas prof. dr. Tomas Poškus. Sėkmingai išlaikytas egzaminas ir įgytas Europos koloproktologo sertifikatas įkvepia stiprinti koloproktologijos specialybės prestižą Lietuvoje ir dalintis žiniomis su kolegomis, teigia profesorius.

2019 03 20
Jekaterina Byčkova apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją

Vaikų ausų, nosies, gerklės ir akių ligų skyriaus gydytoja  otorinolaringologė Jekaterina Byčkova apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją „Vaikų kochlearinės implantacijos funkciniai rezultatai ir prognostiniai veiksniai.“

2019 02 07
Nauja įranga pagerins kaulų mėginių ištyrimą

Valstybinis patologijos centras, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialas, įsigijo ir pradėjo naudoti kaulų pjaustymo įrenginį, kuris leidžia preciziškai apdoroti patologijos ištyrimui gautus kaulinio audinio mėginius. Vokiečių gamybos pjūklas Exakt 312 su deimantine juosta lengvai ir greitai pjauna įvairaus tankio kaulus taikant aušinimą vandeniu – pjaunamas kaulinis audinys nedulka, pjaunant kietą mėginį, jis neperkaista, mėginio biologiniai skysčiai iškart nuplaunami.

2019 01 16
Sėkmingai apginta disertacija tema “Kūdikių ir mažų vaikų mitybinių mažakraujysčių ryšys su sveikatos rodiklių ir išmatų mikrobiotos pokyčiais”

Vaikų onkohematologijos skyriaus gydytoja vaikų hematologė Audronė Mulevičienė apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją „Kūdikių ir mažų vaikų mitybinių mažakraujysčių ryšys su sveikatos rodiklių ir išmatų mikrobiotos pokyčiais”. Mokslinė vadovė – prof. dr. Augustina Jankauskienė.

2018 12 11
Justinas Besusparis apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją

Gruodžio 7 dieną Valstybinio patologijos centro, VšĮ VULSK filialo, gydytojas patologas Justinas Besusparis apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją „Krūties vėžio proliferacinio aktyvumo ir jo heterogeniškumo nustatymas skaitmeninės imunohistochemijos metodais”.

2018 12 07
Pirmoji gydytojams skirta Šiaurės ir Rytų Europos mokslinė praktinė konferencija ,,Arterijų standumas ir kraujagyslių senėjimas’’

2018 metų lapkričio 15 ir 16 dienomis Vilniuje vyko pirmoji Prof. M. Miglino, Prof. A. Laucevičiaus, Prof. P. Nilsson, Dr. A. Laučytės-Cibulskienės ir Dr. L. Rimševičiaus organizuojama gydytojams skirta Šiaurės ir Rytų Europos mokslinė praktinė konferencija ,,Arterijų standumas ir kraujagyslių senėjimas’’.

2018 11 16
VU pasirašė susitarimo memorandumą su Jūrų biologijos laboratorija (JAV) dėl akademinių mainų skatinimo

Vilniaus universitetas (VU) pasirašė susitarimo memorandumą su Čikagos universiteto Jūrų biologijos laboratorija(Marine Biological Laboratory, MBL, JAV). Memorandumas pasirašytas siekiant plėtoti akademinį bendradarbiavimą ir skatinti keitimąsi informacija bei patirtimi tarp šių dviejų mokslo institucijų.

2018 11 06
Medicinos fizikai – pacientų gerovei

2018-aisiais lapkričio 7 d. yra minima 6-oji Pasaulinė Medicinos fizikų diena. Medicinos fizikai – tai nedidelė profesionalų bendruomenė, dirbanti medicinos srityje ir padedanti medikams suprasti, panaudoti fizikinius metodus medicinoje ir apsisaugoti nuo nematomo ir labai galingo fizikinio reiškinio – jonizuojančios spinduliuotės.

2018 10 03
Nuo vėžio pasveikę vaikai – jau nebe stebuklas

Vis dar nemažai žmonių tebėra įsitikinę, kad vėžys yra priešpaskutinė gyvenimo stotelė. Dar kita dalis mano, kad vienas kitas šia liga sergantis žmogus vis dėlto išgyja. Tačiau tiesa ta, kad yra vėžio formų, nuo kurių šiandien pasveiksta didžioji dalis ligonių.

2018 07 11
Vaikų chirurgas Arūnas Strumila apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją

Vaikų chirurgijos skyriaus gydytojas vaikų chirurgas Arūnas Strumila apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją „Vaikų hemangiomų prognozės ir gydymo veiksmingumo vertinimas infraraudonųjų spindulių termografija“.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.