LT EN
Vasario 23 d., SEKMADIENIS
ŽEMĖLAPIS
2019 11 19
Santaros klinikos dalyvavo 7 m. trukmės tarptautiniame tyrime

Santaros klinikos prisidėjo prie 7 m. trukusio esminio lėtinės koronarinės širdies ligos klinikinio tyrimo. Tyrimą Lietuvoje kuravo ir įgyvendino prof. A. Laucevičius.

2019 11 14
Vėžys ir jo paveldimumas: Vilniaus mokslininkai prisidėjo prie naujo paveldimo krūties vėžio geno atradimo

Lapkričio mėnesį aukšto mokslinio lygio Nature grupės leidyklos žurnale „NPJ Breast Cancer“ buvo publikuotas tarptautinės tyrėjų grupės straipsnis apie naujai atrastą paveldimo krūties vėžio geną FANCM (https://www.nature.com/articles/s41523-019-0127-5). 

2019 11 08
Pirmieji Lietuvoje magnetinio rezonanso parametriniai žemėlapiai atlikti Vilniaus universiteto Santaros klinikose

Vilniaus universiteto Santaros klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centre, bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto Klinikinės medicinos instituto Širdies ir kraujagyslių ligų klinika, nuo 2019 m. vasario mėn. pirmą kartą Lietuvoje daugiadisciplininė mokslininkų komanda, kurią sudaro  prof. dr. Nomeda Valeviciene, doc. dr.

2019 04 30
Pirmasis Europos chirurgų tarybos sertifikuotas koloproktologas Baltijos šalyse – Santaros klinikose

Kovo mėnesį Miunchene, Vokietijoje, vykusiame Europos chirurgų tarybos rengiamame koloproktologijos egzamine savo žinias įvertino ir Santaros klinikų Pilvo chirurgijos centro chirurgas prof. dr. Tomas Poškus. Sėkmingai išlaikytas egzaminas ir įgytas Europos koloproktologo sertifikatas įkvepia stiprinti koloproktologijos specialybės prestižą Lietuvoje ir dalintis žiniomis su kolegomis, teigia profesorius.

2019 03 20
Jekaterina Byčkova apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją

Vaikų ausų, nosies, gerklės ir akių ligų skyriaus gydytoja  otorinolaringologė Jekaterina Byčkova apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją „Vaikų kochlearinės implantacijos funkciniai rezultatai ir prognostiniai veiksniai.“

2019 02 07
Nauja įranga pagerins kaulų mėginių ištyrimą

Valstybinis patologijos centras, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialas, įsigijo ir pradėjo naudoti kaulų pjaustymo įrenginį, kuris leidžia preciziškai apdoroti patologijos ištyrimui gautus kaulinio audinio mėginius. Vokiečių gamybos pjūklas Exakt 312 su deimantine juosta lengvai ir greitai pjauna įvairaus tankio kaulus taikant aušinimą vandeniu – pjaunamas kaulinis audinys nedulka, pjaunant kietą mėginį, jis neperkaista, mėginio biologiniai skysčiai iškart nuplaunami.

2019 01 16
Sėkmingai apginta disertacija tema “Kūdikių ir mažų vaikų mitybinių mažakraujysčių ryšys su sveikatos rodiklių ir išmatų mikrobiotos pokyčiais”

Vaikų onkohematologijos skyriaus gydytoja vaikų hematologė Audronė Mulevičienė apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją „Kūdikių ir mažų vaikų mitybinių mažakraujysčių ryšys su sveikatos rodiklių ir išmatų mikrobiotos pokyčiais”. Mokslinė vadovė – prof. dr. Augustina Jankauskienė.

2018 12 11
Justinas Besusparis apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją

Gruodžio 7 dieną Valstybinio patologijos centro, VšĮ VULSK filialo, gydytojas patologas Justinas Besusparis apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją „Krūties vėžio proliferacinio aktyvumo ir jo heterogeniškumo nustatymas skaitmeninės imunohistochemijos metodais”.

2018 12 07
Pirmoji gydytojams skirta Šiaurės ir Rytų Europos mokslinė praktinė konferencija ,,Arterijų standumas ir kraujagyslių senėjimas’’

2018 metų lapkričio 15 ir 16 dienomis Vilniuje vyko pirmoji Prof. M. Miglino, Prof. A. Laucevičiaus, Prof. P. Nilsson, Dr. A. Laučytės-Cibulskienės ir Dr. L. Rimševičiaus organizuojama gydytojams skirta Šiaurės ir Rytų Europos mokslinė praktinė konferencija ,,Arterijų standumas ir kraujagyslių senėjimas’’.

2018 11 16
VU pasirašė susitarimo memorandumą su Jūrų biologijos laboratorija (JAV) dėl akademinių mainų skatinimo

Vilniaus universitetas (VU) pasirašė susitarimo memorandumą su Čikagos universiteto Jūrų biologijos laboratorija(Marine Biological Laboratory, MBL, JAV). Memorandumas pasirašytas siekiant plėtoti akademinį bendradarbiavimą ir skatinti keitimąsi informacija bei patirtimi tarp šių dviejų mokslo institucijų.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.