LT EN
Sausio 23 d., KETVIRTADIENIS
ŽEMĖLAPIS
2019 12 12
Užsikimšusioms plaučių arterijoms nuo šiol Santaros klinikų medikai taikys naujas minimaliai intervencines procedūras

Pirmą kartą Lietuvoje Santaros klinikų medikai trombais užkimštų plaučių arterijų gydymui pritaikė naują intervencinę kardiologijos procedūrą – balioninę plaučių angioplastiką (BPA). Jos metu pacientui, sergančiam lėtine plaučių arterijos trombine embolija, specialiu balionu buvo išplėstos plaučių arterijos šakos. Lietuvoje iki šiol toks gydymas nebuvo taikomas, todėl vienintelis ligos išgydymo būdas pacientams buvo plaučių, arba plaučių-širdies komplekso transplantacija.

2019 11 29
EURORDIS atstovės vizitas Santaros klinikose atvers galimybę retomis ligomis sergantiems pacientams išsakyti savo nuomonę ir lūkesčius

Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikose lankėsi EURORDIS organizacijos Rare Barometer programos vadovė Sandra Courbier su misija įtraukti VUL Santaros klinikas į pilotinį projektą, skirtą  retomis ligomis sergantiems pacientams ir jų atstovams. Jie galės dalyvauti specialioje apklausoje, padėsiančioje surinkti ir apibendrinti retomis ligomis sergančių pacientų nuomonę ir patirtį apie gaunamas paslaugas ir jų kokybę sveikatos priežiūros įstaigoje ir kitus pacientams bei jų artimiesiems svarbius gydymo ir gyvenimo kokybės klausimus.

2019 11 14
Santaros klinikose gimė pirmasis kūdikis Lietuvoje po embriono genetinio ištyrimo

Į Santaros vaisingumo centrą kreipėsi jauna pora, kuri ketverius metus negalėjo susilaukti vaikų dėl patologinių vyro spermos pokyčių. Pakitimai spermogramoje buvo stebimi porą metų, skirtas gydymas, tačiau efekto nebuvo. Įvertinus šeimos situaciją, pora buvo nukreipta konsultacijai į Santaros klinikų Medicininės genetikos centrą.

2019 10 25
Vilniaus universiteto mokslininkė prisidės prie programos “Europos horizontas„ darbotvarkės formavimo vėžio mokslinių tyrimų srityje

Europos Komisija baigia derinti Europos Sąjungos mokslinius tyrimus ir inovacijas 2021–2027 m. koordinuosiančią programą „Europos horizontas“ (angl. Horizon Europe), kuriai planuojama skirti beveik 100 mlrd. eurų.

2019 10 23
Sveikatos technologinių inovacijų lyderystės mainų programos konferencija

Š. m. rugsėjo 18-19 dienomis Londone vyko Sveikatos technologinių inovacijų lyderystės mainų programos konferencija, subūrusi Jungtinės karalystės, Šiaurės Europos ir Baltijos šalių sveikatos inovacijų lyderius. Sveikatos sistemos įstaigų, mokslo ir pramonės atstovai tarėsi, kaip paskatinti sveikatos technologijų naujoves.

2019 10 14
“Saulutė„: raidos sutrikimų turintiems vaikams reabilitacija padeda pasivyti bendraamžius

Sveiki vaikai – kiekvienos šeimos  didžiausia svajonė ir rūpestis. Kartais, deja, tenka susidurti su kitokia realybe: traumos, sunkios lėtinės ligos, įgimti sutrikimai – ne tik pavojus sveikatai, kartais – ir gyvybei, bet ir gana dažnai – veiksnys, sulėtinantis natūralų vaiko fizinį, psichinį ir emocinį vystymąsi.

2019 10 09
Nacionaliniai branduolinės medicinos kokybės kontrolės mokymai

Rugsėjo pabaiga paženklinta gera žinia Lietuvos branduolinės medicinos bendruomenei – VUL Santaros klinikose rugsėjo 27- 30 d. įvyko nacionaliniai mokymai „Kokybės kontrolės bandymai branduolinėje medicinoje ir ruošiant radiofarmacinius vaistinius preparatus“. Mokymų metu tobulinosi Santaros klinikų, Nacionalinio vėžio instituto, Kauno klinikų bei Klaipėdos universitetinės ligoninės radiologijos technologai, medicinos fizikai ir gydytojai radiologai.

2019 10 07
Kovai su vėžiu – inovatyvi partnerystė
Nuo 2018 metų balandžio mėnesio Lietuva dalyvauja Europos Komisijos projekte, skirtame kovai su vėžiu, Joint Action „Innovative partnership for actions against cancer“ (iPAAC). Projekte dalyvauja Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija ir Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.
2019 09 27
Vilniaus miesto meras apdovanojo Vaikų ligoninės socialinę darbuotoją Justiną Lažauninkienę

Rugsėjo 25 d. Vilniaus meras Remigijus Šimašius iškilmingame renginyje Kongresų rūmuose apdovanojo geriausius Vilniaus miesto socialinius darbuotojus. Geriausio 2019 metų socialinio darbuotojo vardas įteiktas ir Santaros vaikų ligoninės socialinei darbuotojai Justinai Lažauninkienei.

2019 09 24
Dovanota moderni videosistema vaikų chirurgams – ir ypatingiems, ir kasdieniams atvejams

Išsipildymo akcijos 2018 dovana Vaikų ligoninei – moderni videosistema, kuri sujungta su urologinėms manipuliacijoms skirtu endoskopu leidžia darbo vaizdus matyti ekrane. Praėjus metams, jau galima teigti, kad aparatūra puikiai tarnauja ir sudėtingiems dalykams,  ir kasdienėms, įprastoms urologinėms procedūroms atlikti, sako vaikų chirurgai.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.