LT EN
Sausio 17 d., ANTRADIENIS
ŽEMĖLAPIS
dsc00017dsc00017 2017 01 11
Šventes ligoninėje sušildė savanoriai

Turbūt daugelis sutiktų, kad ligoninės palata – ne pati geriausia vieta laukti Kalėdų ar švęsti šeimos šventes. O ką daryti iš atokių šalies vietų atvykusiems, sunkiai artimųjų pasiekiamiems, gal netgi nelankomiems ligoniams? Net 70-čiai tokių ligonių praėjusias Kalėdas sušildė savanoriai.

dsc_0135dsc_0135 2017 01 05
Naują pasaulyje išvaržų operacijos metodiką taiko ir vaikų chirurgai Vilniuje

Vaikų ligoninės, VUL Santariškių klinikų filialo chirurgai Arūnas Strumila ir dr. Pranas Gurskas jau atlieka vaikams kirkšnies išvaržos operacijas nauja metodika. Naujas pažangus būdas leidžia operuoti nepaprastai greitai, mažai  traumuoja vaiką ir beveik nepalieka galimybės patologijai atsinaujinti. Atlikti operaciją galima bet kokio amžiaus vaikui.

„Santa.lt“ krepšininkų komanda„Santa.lt“ krepšininkų komanda 2016 12 08
Santariškių klinikose atgimsta medikų krepšinio komanda SANTA.LT

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos garsėja pažangiausių, profesionaliausių medikų komanda, kuri kasdien gelbsti Lietuvos žmonių gyvybes. Dažnai pacientams kyla klausimas – o ką laisvalaikiu veikia ir kaip atsipalaiduoja medikai. Kai kas fotografuoja, kai kas būriuoja ar keliauja, dar kiti renkasi įvairias sporto šakas.

dsc_0693dsc_0693 2016 10 13
Vieta, kur rezultato nebūtų be atidumo, kruopštumo ir jautrumo

Ligoninės laboratorija – ypatinga vieta: darbas čia vyksta pagal griežtą protokolą ir labai kruopščiai. Juk net mažiausias netikslumas gali iškreipti tyrimų rezultatus, nuo kurių priklauso paciento diagnozė, būsimas gydymas ir pasveikimo galimybės. Vaikų ligoninės laboratorija nuo kitų ligoninių laboratorijų skiriasi tuo, kad instrumentai, kaip ir pacientai, čia yra mažesni, o atidumo jiems reikia dar daugiau.

img_0034img_0034 2016 10 03
Naujų gydymo metodų iš Santariškių klinikų medikų mokosi ir amerikiečiai

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose vis dažniau galima sutikti medikų ne tik iš Vakarų Europos, bet ir iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Užsienio kolegos atvyksta tam, kad iš Lietuvos medikų išmoktų unikalaus kardiochirurginio metodo – per nedidelį pjūvį, nestabdant paciento širdies, prisiūti nutrūkusias širdies mitralinio vožtuvo chordas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA 2016 09 30
Valdymo inovacijos Santariškėse pagerins onkologinių paslaugų kokybę

Dvi išskirtinai profesionalios ir patyrusios Lietuvos medikų komandos sujungė jėgas kovoje prieš XXI amžiaus rykšte vadinamą ligą – vėžį. Vilniaus universiteto ligoninė Santariškių klinikos ir Nacionalinis vėžio institutas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios esmė – tiksliau ir laiku diagnozuoti piktybinius navikus, efektyviau gydyti onkologinėmis ligomis sergančius pacientus, gerinti onkologinių paslaugų prieinamumą.

Alė Kabac (dešinėje) ir Aušra Šalkutė (kairėje) bendrą kalbą randa su visais ligoniukaisAlė Kabac (dešinėje) ir Aušra Šalkutė (kairėje) bendrą kalbą randa su visais ligoniukais 2016 09 22
Auklėtojoms mažieji pacientai patiki baimes, nuoskaudas ir paslaptis

Ne kiekvienas žino, kad be operacinių, palatų, procedūrų kabinetų ir slaugytojų postų Vaikų ligoninėje yra ir septyni žaidimų kambariai, kuriuose su vaikais žaidžia, juos ugdo ir jų mažus rūpesčius išklauso vaikų žaidimų kambario auklėtojos. Su dviem iš jų – dvidešimt septynerius metus ligoninėje dirbančia Ale Kabac ir jos kolege Aušra Šalkute kalbamės apie šios profesijos iššūkius ir džiaugsmus.

2016 09 16
Dr. M. Šerpytis: neatsikratę prietarų, negalėsime išgelbėti gyvybių

Žmogui gyvybę šiais laikais gali išgelbėti ir 95 metų sulaukę žmogaus inkstas ar kepenys. Deja, šiai gražiai idėjai įgyvendinti Lietuvoje trūksta labai svarbaus komponento – atsikratyti prietarų. Apie pažangios donorystės kliūtis šalyje – „Santaros žinių“ interviu su Vilniaus universiteto docentu, Santariškių klinikų III reanimacijos skyriaus vedėju, Sveikatos apsaugos ministerijos konsultantu anesteziologijos ir reanimatologijos klausimais  medicinos mokslų daktaru Mindaugu Šerpyčiu.

handshake_between_doctor_and_patient_with_the_sky_background_1341168865handshake_between_doctor_and_patient_with_the_sky_background_1341168865 2016 09 06
Ligonių artimieji: pagalbininkai ar kenkėjai?

Ligoninė – vieta, kurioje susirgęs žmogus ir jo artimieji tikisi sulaukti pagalbos. Šioje įstaigoje dirbančių medikų profesinė pareiga – suteikti reikiamą pagalbą kiekvienam ligoniui. Vis dėlto itin jautriai artimo žmogaus susirgimą išgyvenantys šeimos nariai ir artimieji anaiptol ne visada yra psichologiškai pasiruošę padėti, o kartais netgi nesuvokia ligoninės tvarkos bei taisyklių.

DSC_1318DSC_1318 2016 08 31
Priėmimo skyrius: egzaminas gydytojams ir ligonio artimiesiems

Ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrius – ypatinga vieta. Čia suteikiama skubi pagalba, čia medicinos personalas atlieka žygdarbius. Tačiau kaip tik čia galima patirti aštrių scenarijų, nesusipratimų ir netikėtumų. Šis skyrius vieta – kurios rašytiems įstatymams ir nerašytiems iššūkiams turi būti pasiruošę ne tik medikai, bet ir čia atlydėtų ligonių artimieji.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.