LT EN
Balandžio 24 d., TREČIADIENIS
ŽEMĖLAPIS
2018 12 31
Nacionaliniame vėžio institute atsinaujino Chemoterapijos skyrius

Gruodžio 18 d. popietę Nacionaliniame vėžio institute (NVI) iškilmingai atidarytas atsinaujinęs Chemoterapijos skyrius, kur gražioje renovuotoje aplinkoje sergantiesiems onkologine liga teikiamos chemoterapijos dienos stacionaro paslaugos. Per dieną šiame skyriuje paslaugas gauna nuo 60 iki 100 pacientų.

2018 12 19
Metai, kurie liks atmintyje: ne tik sustiprėjome ir pasimokėme, bet ir įgijome imunitetą

2018-ieji Santaros klinikų administracijai ir visai ligoninei nebuvo lengvi. Direktorė medicinai ir slaugai Danguolė Jankauskienė pripažįsta – teko valdyti kilusius iššūkius, susidurti su spaudimu, dirbti daug daugiau ir kantriau.

2018 12 06
Gydytojų pasiaukojimas: ko nemato pacientai

Ligos ir traumos, dėl kurių žmonės anksčiau kentėdavo visą gyvenimą ar net mirdavo, šiandien yra išgydomos. Tačiau sunku ir įsivaizduoti, kokia kartais gali būti to kaina.

2018 11 05
Transporto spūstyse stringa ir medikai, ir ligoniai: trūksta labai nedaug

Lietuvos sostinėje įsikūręs Santariškių medicinos miestelis – vieta, kur sukaupta šalyje moderniausia medicinos įranga, kur dirba didelę patirtį bei aukštą kvalifikaciją turintys profesionalai. Deja, šis didelis potencialas skubiais atvejais gali būti nepanaudotas dėl pačios banaliausios priežasties – transporto spūsčių.

2018 10 26
Nuolatinis skubėjimas, įtampa, patiriamas stresas: nenustebkite, jei užpuls žvynelinė

Kankinantys odos bėrimai ir pleiskanojimas, sąnarių uždegimai ir kitokie negalavimai, nuolatinis psichologinis diskomfortas. Šiuos ir dar daugelį kitų sunkumų tenka išgyventi sergantiesiems žvyneline. Deja, šiuolaikinis gyvenimo būdas, kai nuolat bėgama, spaudžia terminai, tenka apdoroti milžiniškus informacijos kiekius bei kone kasdien patiriame stresą, ypač palankus žvynelinei pasireikšti.

2018 10 01
Santariškių medicinos miestelis: kaip patogiai ir saugiai pasistatyti automobilį

Rugsėjo mėnesį Santariškių medicinos miestelyje atidaryta naujai pastatyta automobilių stovėjimo aikštelė, dar dvi esamos aikštelės buvo atnaujintos.  Deja, nemažai vairuotojų, nepaisydami draudžiamųjų kelio ženklų, ir toliau palieka savo automobilius neleistinose vietose. Tai sukelia eismo problemas ir net sudaro avarines situacijas.

2018 09 24
Chirurgai operuoja vis tobuliau, tačiau žarnyno sveikatą labiausiai lemia mityba

Žarnyno ligų sąrašo viršuje – onkologiniai susirgimai. Medicinos mokslo ir praktikos užduotis – padėti pacientams, kad po efektyvaus gydymo jie kuo greičiau galėtų tęsti įprastą veiklą. Kitos kryptys – skatinti pacientus skirti daugiau dėmesio profilaktikai, mitybai bei sveikatos priežiūrai apskritai.

2018 09 17
Vaisiai ir daržovės: 5 būdai gauti daugiausiai naudos

Vasara ir ankstyvas ruduo – laikas, kai tikime papildysią savo organizmą vitaminais. Daugelis manome jų prikaupsią ilgesniam laikui. Rudens gėrybių gausa kartais netgi iškelia klausimą: kurios jų yra naudingiausios? Santaros klinikų gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė pastebi, jog geriausių daržovių rinkimai – ne tas kelias: visi vaisiai ir daržovės yra savaip naudingi organizmui.

2018 09 11
Nenumokite ranka į pilvo pūtimą, tai gali būti kiaušidžių vėžio signalas

Nors kur kas dažniau kalbame apie gimdos kaklelio vėžį, pavojingiausia moterų žudike medikai įvardija kiaušidžių vėžį. Tarp moterų ligų Lietuvoje jis – ketvirta pagal dažnumą ir antra pagal mirtingumą moterų onkologinė liga. Apie tai, į ką moterys turėtų atkreipti dėmesį ir kuo galėtų padėti medikai, pasakoja Santaros klinikų Nėštumo patologijos skyriaus vedėja gydytoja akušerė ginekologė doc.

2018 08 28
Nuotaikos ir sveikatos negadinantys batai: gydytojas pataria, kaip išsirinkti

Per vasarą įpratome prie lengvų, patogių basučių, sportinių batelių. Ar prasidėjus rudens sezonui nepakenksime sau, staiga, be pasiruošimo apsiavę aukštakulnius ar naujus stilingus batelius? Santaros klinikų ortopedas traumatologas dr. Giedrius Kvederas pataria, ką daryti, kad netinkama avalynė negadintų mums nei nuotaikos, nei sveikatos.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.