LT EN
Kovo 19 d., PIRMADIENIS
ŽEMĖLAPIS
2018 03 12
Tarp žiemos ir pavasario: odą saugokite ir nuo šalčio, ir nuo saulės

Medikai pastebi, kad šaltuoju metų laikotarpiu paūmėja kai kurie odos susirgimai. Pirmiausia tai – lėtinės egzemos, dermatitai, žvynelinė. Santaros klinikų Dermatovenerologijos centre dirbanti gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė atkreipia dėmesį, kad pavasarėjančių orų pavojai labai panašūs į žiemiškus, be to, ankstyvas pavasaris gali būti ir gana apgaulingas.

2018 03 09
Santaros klinikos: buvo, yra ir bus viena geriausių Europos ligoninių

Santaros klinikos yra viena geriausių Europos ligoninių. Šios ligoninės pavadinimas jau ilgą laiką yra geras vardas tiek pacientams, tiek ir šios ligoninės kolegoms užsienyje. Nejaugi geras vardas ir prestižas – tokie trapūs, kad juos galėtų sugriauti vasario 21–22 įvykiai?

2018 02 26
Ar Lietuva yra pasirengusi vaikų onkologinių ligų gydymui?

Nors onkologinės ligos diagnozė jau seniai nebėra mirties nuosprendis, visuomenėje vis dar gajus stereotipas, jog tokius žiodžius iš gydytojo lūpų išgirdęs pacientas ilgai negyvens. Itin skaudu, kai tokią diagnozę gydytojas ištaria mažo vaiko tėvams. Atvejai, kuomet onkologinės ligos diagnozę išgirdę pacientai gydymo galimybių ieško užsienio šalyse taip pat neprideda drąsos.

2018 02 21
Aplink siautėja gripas? Jį gali lydėti meningokokinė infekcija

Lietuva yra viena iš ypatingų endeminių zonų, kur meningokokine infekcija sergama daug dažniau nei kitose Europos valstybėse. Ši infekcija yra viena iš klastingiausių ligų, kuri gali baigtis mirtimi net ir šiais modernių medicinos priemonių laikais. Vienintelė apsaugos priemonė – prieš keletą metų sukurta vakcina.

2018 02 12
Retos ligos: kuo jos unikalios?

Reta liga–tai liga, kuria serga vienas iš 2000 asmenų ir mažiau – toks apibrėžimas galioja Europos Sąjungos sveikatos apsaugos sistemoje. Vis tik dauguma retų ligų yra kur kas mažiau paplitusios, jomis serga vienas iš kelių šimtų tūkstančių ar vos keliolika asmenų pasaulyje.

2018 02 07
Genetikos mokslas Lietuvos medikams atveria naujas galimybes

Jau dabar genetiniai tyrimai gali padėti parinkti tinkamiausius vaistus, labai anksti nustatyti onkologinės ligos pradžią. Genetikos mokslas jau šiandien leidžia visiškai saugiai ištirti vaisių, padeda gydyti nevaisingumą ir netgi gali pristabdyti senėjimo procesą, kuris yra galvos skausmas visos Europos medikams ir sveikatos politikams.

2018 01 30
Įgimta liga: pražiūrėję, pirmaisiais vaiko žingsniais nesidžiaugsime

Pirmieji kūdikio žingsniai daugeliui tėvų yra ne mažiau jaudinanti akimirka, negu pirmieji žodžiai. Vaikučiui stojantis ir bandant savarankiškai eiti, neretai iš to džiaugsmo tėvai nesureikšmina, jog vaikas eina netaisyklingai, šlubčioja. Kartais tai yra pirmų netvirtų žingsnių pasekmė, o kitais atvejais šie požymiai gali perspėti apie  klubo sąnario problemas.

2018 01 25
Vaikų diabetas: atmeskime mitus ir pripažinkime tikrovę

Kodėl vaikai serga cukriniu diabetu ir ar įmanoma šios ligos išvengti? Santaros klinikų Vaikų ligoninės gydytojas vaikų endokrinologas, medicinos mokslų daktaras Robertas Kemežys atkreipia dėmesį į vaikų diabetą lydinčius prietarus ir tėvų nenorą pripažinti, kad jų vaikai serga.

2018 01 09
Vaikų ligas tirianti mokslininkė: tai svarbu ne tik vaikams

Kodėl vieni gydytojai džiaugiasi gebėdami išgydyti ligonį, o kiti – dar ir dirba ne taip greitai rezultatų duodantį mokslinį darbą? Kodėl vaikų ligų tyrimai yra tokie svarbūs tomis pačiomis ligomis sergantiems suaugusiesiems? Atsakymus į šiuos klausimus žino Santaros klinikų Vaikų ligoninės Pediatrijos centro vadovė vaikų ligų gydytoja nefrologė prof.

2018 01 04
Keliaujate keisdami laiko juostas? Ruoškitės, nes jausitės nekaip

Ketinote pabėgti nuo šiaurietiškos vėsos ir tamsos, tačiau egzotiškame krašte pasijutote tik dar labiau pavargęs. Sutriko virškinimas, skaudėjo ar svaigo galva, o niūri nuotaika beveik taip ir neprasisklaidė. Kas gi nutiko? Santaros klinikų neurologės Ramintos Masaitienės teigimu, jums galėjo pasireikšti laiko juostų pakeitimo sindromas,  geriau žinomas anglišku „Jet lag“.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.