LT EN
Vasario 23 d., SEKMADIENIS
ŽEMĖLAPIS
2019 11 06
Švelniai rožiniai mazgeliai veido srityje gali byloti apie bazaliomą

Statistika rodo, kad bazalioma, arba odos vėžys, yra dažniausia iš vėžinių ligų – ji sudaro 25 proc. visų onkologinių susirgimų ir 75 proc. visų odos vėžio atvejų. Medikai primena, jog jei pats pacientas nepastebės pirmųjų požymių ir laiku nesikreips pagalbos, specialistai gali būti bejėgiai.

2019 08 20
“Metų slaugytoja„ S. Barkovskaja: “Tai darbas, kurio nepaliksi užvėręs kabineto duris„

„Slaugytojo darbas yra labai įdomus ir atsakingas bei daug reikalaujantis – ir bendravimo įgūdžių, ir žinių, ir supratimo, ir užuojautos. Žmoguje turi būti viskas“, – savo patirtimi dalinasi šiais metais „Metų slaugytojos“ nominaciją laimėjusi Sabina Barkovskaja, kuri slaugytoja dirba jau trisdešimt metų, o šiuo metu yra VUL Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro bendrosios praktikos slaugytoja.

2019 08 01
Unikali operacija: Santaros klinikų medikai dar negimusių dvynių kraujotaką gimdoje atskyrė lazeriu

Pirmą kartą tiek Lietuvoje, tiek Baltijos šalyse, dvyniams, kuriems diagnozuotas transfuzijos sindromas (kai susiformuoja nenormalios kraujagyslės, jungiančios dvynių kraujotaką), Santaros klinikų medikai atliko placentos kraujagyslių uždarymo operaciją.

2019 07 22
Vaikų neurochirurgas Ramūnas Raugalas: be kolegų bendradarbiavimo darbas būtų neįmanomas

VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaikų Traumatologijos ir ortopedijos skyriaus vaikų neurochirurgijos poskyryje pilnu etatu dirba vos vienas specialistas – tai Metų gydytojo nominaciją pelnęs neurochirurgas Ramūnas Raugalas. Daugeliui gali kilti klausimas – ką gali nuveikti skyriuje dirbantis vienas medikas.

2019 07 02
Vaikų ligoninės konferencijoje – keturiasdešimties ligoninės metų veiklos apžvalga

Tarptautinei vaikų gynimo dienai pažymėti skirta konferencija šiais metais buvo išskirtinė – atiduota duoklė trijų ir keturių dešimčių metų pediatrijos ir vaikų chirurgijos laikotarpiams pažymėti. Šie trys-keturi dešimtmečiai skaičiuojami nuo 1978-1988 metų, kai vaikams teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos to meto sveikatos politikų sprendimu buvo perkeltos į pradėtą kurti Santariškių medicinos miestelį.

2019 05 23
Pasiekimai kovoje su išsėtine skleroze palengvins gyvenimą tūkstančiams pacientų

Išsėtinė sklerozė – klastinga autoimuninė liga, kuria daugiausiai serga jaunesnio amžiaus žmonės. Kai kurios šios ligos formos yra itin pavojingos ir palaipsniui gali suluošinti žmogų. Vis dėlto gydytojai pastebi, kad medicina atranda naujų būtų kovoti su liga.  

2019 05 07
Santaros klinikų pacientams sveikti padės keturkojai terapeutai

Nenustebkite, jei nuo šiol Santaros klinikų koridoriuose karts nuo karto išvysite keturkojus. Balandžio mėnesį startavo nauja iniciatyva, kurios metu kaniterapijos specialistai kartu su apmokytais šunimis lankys Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro ligonius.

2019 05 03
Medicinos darbuotojų diena minima apdovanojant Santaros klinikų Nominacijų nugalėtojus

Santaros klinikų kolektyvas tęsia prieš penkerius metus pradėtą tradiciją – Medicinos darbuotojų dieną minėti apdovanojant ligoninės Nominacijų nugalėtojus.

2018 12 31
Nacionaliniame vėžio institute atsinaujino Chemoterapijos skyrius

Gruodžio 18 d. popietę Nacionaliniame vėžio institute (NVI) iškilmingai atidarytas atsinaujinęs Chemoterapijos skyrius, kur gražioje renovuotoje aplinkoje sergantiesiems onkologine liga teikiamos chemoterapijos dienos stacionaro paslaugos. Per dieną šiame skyriuje paslaugas gauna nuo 60 iki 100 pacientų.

2018 12 19
Metai, kurie liks atmintyje: ne tik sustiprėjome ir pasimokėme, bet ir įgijome imunitetą

2018-ieji Santaros klinikų administracijai ir visai ligoninei nebuvo lengvi. Direktorė medicinai ir slaugai Danguolė Jankauskienė pripažįsta – teko valdyti kilusius iššūkius, susidurti su spaudimu, dirbti daug daugiau ir kantriau.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.