LT EN
Sausio 23 d., KETVIRTADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Toksinų įtaka vaikų smegenų vystymuisi

2014 11 24

Otavoje vykusioje konferencijoje mokslininkai pristatė tyrimo, kurio metu aiškinosi toksinų poveikį vaikų smegenims rezultatus. „Net ir maži dalykai reikšmingi“ (ang. Little things matter) pavadinta studija atskleidė, jog labai mažas tokių toksinų kaip švinas, fosforo pesticidai ir kt. medžiagų kiekis daro poveikį vaikų smegenų vystymuisi.

Teršalai sutrikdo normalią smegenų vystymosi grandinę ir ateityje žmogus gali turėti žemesnį IQ rodiklį. Taip pat į organizmą patenkantys toksinai padidina elgesio sutrikimų riziką, kaip antai aktyvumo ir dėmesio sutrikimą (ang. attention deficit/hyperactivity disorder, ADHD).

Įsčiose esantys ir pirmuosius gyvenimo metus gyvenantys kūdikiai yra labiausiai pažeidžiami neurotoksinų. „Kalbant apie smegenų vystymąsi, viskas vyksta labai greitai, ypač trečiojo nėštumo trimestro laikotarpiu“, – sakė tyrime dalyvavęs Harvardo universiteto prof. David Bellinger. Mokslininkas pabrėžia, jog neuronų formavimosi procesas yra labai jautrus aplinkos faktoriams ir svarbu, jog jo netrikdytų neigiami faktoriai.

Parengta pagal Huffington Post.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.