LT EN
Rugsėjo 17 d., ANTRADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Transporto spūstyse stringa ir medikai, ir ligoniai: trūksta labai nedaug

2018 11 05

Lietuvos sostinėje įsikūręs Santariškių medicinos miestelis – vieta, kur sukaupta šalyje moderniausia medicinos įranga, kur dirba didelę patirtį bei aukštą kvalifikaciją turintys profesionalai. Deja, šis didelis potencialas skubiais atvejais gali būti nepanaudotas dėl pačios banaliausios priežasties – transporto spūsčių. Kiekvieną rytą po tris valandas medicinos miestelis dūsta nuo transporto grūsčių: tai trikdo čia įsikūrusių įstaigų darbą, kelia įtampą ir pacientų nepasitenkinimą.

Pertvarkius žiedą padėtis pablogėjo

„Santariškės – žodis, kurį supranta visa Lietuva. Juo dažniausiai įvardijamas Lietuvos pasitikėjimą įgijęs Santariškių medicinos miestelis. Visi, kuriuos užpuola sudėtinga ar staigi sveikatos problema, čia tikisi sulaukti visko, ką geriausia šiandien gali pasiūlyti mūsų šalies medicina. Suprantame, kad visas Vilnius piko valandomis kenčia dėl eismo problemų, tačiau ypač skaudu, kai šios problemos kaip papildoma našta kasdien krinta ant labiausiai pažeidžiamų žmonių ir ten, kur ir be eismo bėdų netrūksta stresinių situacijų“, – sako Santariškių medicinos įstaigų asociacijos prezidentas prof. dr. Arvydas Laurinavičius.

Pasak prof. A. Laurinavičiaus, Santariškių medicinos miestelis yra santykinai nedidelė teritorija – jos plotas yra apie 64 ha, tačiau čia dirba apie 5 tūkst. darbuotojų, per metus apsilanko apie 1 mln. gyventojų. Ši teritorija ribojasi su judriomis Kalvarijų, Mokslininkų, Žaliųjų ežerų gatvėmis, Molėtų plentu, Santaros ir Skersinės gatvėmis bei kerta Santariškių gatvę, o daugiausia eismo problemų kyla Mokslininkų ir  Santariškių gatvėse bei žiede.

„Spūstys susidaro kiekvieną rytą maždaug nuo 6.30 val. ir tęsiasi iki 9.30 val. Jas sukelia automobilių srautas iš Santariškių gyvenvietės, taip pat gyventojų, išvažiuojančių nuo Žaliųjų ežerų, srautas bei atvykstantieji nuo Molėtų plento, norintys išvengti Geležinio Vilko gatvės spūsčių bei siekiantys papulti į Kalvarijų gatvę. Spūstys Santariškių miestelyje ir jo prieigose – sena tema. Tačiau padėtis dar pablogėjo, pertvarkius Santariškių žiedą – sumažėjo transporto pralaidumas“, – aiškina Santariškių medicinos įstaigų asociacijos vadovas.

 

Stabdo greitosios pagalbos automobilius

Pasak asociacijos vadovo, buvo bandoma į problemą atkreipti Vilniaus miesto savivaldybės dėmesį, tačiau pastebimų pokyčių dėl to neįvyko. Tiesa, Santariškių gatvėje įrengtas šviesoforas šiek tiek sudrausmino pėsčiuosius. Pastaruoju metu daugiau automobilių pravažiuoja Santariškių gatve, šiek tiek mažiau užsikiša Santariškių žiedas.

„Daugiausia įtampos sukelia tai, kad greitosios pagalbos automobiliams sunkiau atvykti į Santariškių medicinos miestelio įstaigas. O juk puikiai žinome, kad dažnu atveju lemtingos gali būti ir kelios minutės. Nepamirškime, kad  ir medikai stringa kamščiuose, 10 ar 15 prarastų darbo laiko minučių, beprasmis stresas ryte darbo kokybės nepadidina. Suprantame ir tai, kad šios problemos vien medikų bendruomenė neišspręs“, – teigia prof. dr. A. Laurinavičius.

Stringa ir greitieji autobusai

Santariškių medicinos įstaigų asociacija taip pat atkreipia dėmesį, kad kol techninės problemos nėra išspręstos, kai ką būtų galima padaryti ir tiesiog keičiant blogus įpročius. Daugelis Santariškių medicinos miestelio lankytojų galėtų atvykti anksčiau, būti labiau tolerantiški kitų atžvilgiu, o nežinantieji apie miestelio pastatų ir aikštelių išdėstymą galėtų pasinaudoti internetu ir pasidomėti, kaip atvykti, kur pasistatyti automobilį.

Vairuotojus asociacija kviečia laikytis eismo taisyklių, nes ne vietoje palikti automobiliai užkemša gatves. Tarkim, P. Baublio gatvėje šalia „P3“ aikštelės, kur yra ženklo „Sustoti draudžiama” zona, beveik visada pastatomi ne mažiau penki automobiliai, jie ten būna visą dieną, automobiliai užkemša ir P. Baublio, ir Santariškių gatves.

„Dažnai galime pamatyti Santariškių gatvėje užstrigusius greituosius „G“ raide pažymėtus autobusus, jie gaišta kamščiuose, o žmonės šių autobusų  tuo metu laukia stotelėje, taip pat ir lietingomis bei vėjuotomis dienomis. Neretai tai dar ir sergantieji, kurie čia atvyko išsitirti ar atlikti procedūrų. Matant tokius vaizdus, norisi kalbėti apie tai, kad mums reikia ne tik daugiau tolerancijos, bet ir padorumo“, – sako prof. dr. A. Laurinavičius.

Santariškių medicinos miestelio schema – čia

2018 10 01 straipsnis: Santariškių medicinos miestelis: kaip patogiai ir saugiai pasistatyti automobilį

 

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.