LT EN
Sausio 23 d., KETVIRTADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Vaikų chirurgas Jonas Povilavičius brangina laiką su šeima

2016 07 05

Vaikų chirurgas Jonas Povilavičius Vaikų ligoninėje dirba dar tik dvejus metus, tačiau kolegos jau įvertino jo žemaitišką užsispyrimą ir norą kuo daugiau išmokti, kuo įvairesnes situacijas išspręsti – renginyje „Santariškių klinikų nominacijos 2016“ skyrė jam Komandos atradimo apdovanojimą. Kviečiame su Jonu susipažinti artimiau.

Kiekviena diena man yra… Iššūkis. Kasdien atrandu naujų dalykų, tobulėju, susiduriu su naujais pacientais, situacijomis.

Man brangiausia… Mano šeima – žmona Milda, dukra Svajūnė Nijolė ir sūnus Jonas Eimantas. Kadangi abu su žmona dirbame ligoninėje, budime, dažniausiai vienas būna darbe, o kitas – su pametinukais vaikais. Visi drauge praleidžiame tikrai nedaug laiko, todėl kiekviena valandėlė, praleista kartu, man yra kaip šventė.

Smagiausias pastarasis įvykis… Ilgasis Joninių savaitgalis: abu su žmona gavome net tris laisvas dienas, smagiai leidome laiką su vaikais namų kieme. Jaučiuosi kaip po atostogų!

Svajoju kada nors… Su žmona leistis į kruizą aplink pasaulį.

Labiausiai motyvuoja… Tikėjimas, kad ateis geresnis rytojus. Kai medikų darbas ir ilgi metai, paskirti mokslui, bus vertinami ir gerbiami, jų žodžiais pasitikima, o jų darbas adekvačiai apmokamas.

Tobulėti skatina… Mano kolegos: endoskopijų „mama“ Jūratė Sakalinskienė, dr. Pranas Gurskas, gyd. Sigitas Strupas, dr. Kęstutis Trainavičius, gyd. Arūnas Strumila ir daugybė kitų. Taip pat džiaugiuosi, kad visais – ir profesiniais, ir asmeniniais klausimais visada galiu pasitarti su žmona Milda.

Mylimiausias Lietuvos miestas… Gimtieji Telšiai. Kol pakako laiko, budėdavau Telšių ligoninėje, vaikams atsiradus tam nebeliko laiko. Bet savo kieme turiu išsikėlęs Žemaitijos vėliavą, jaučiu nostalgiją gimtajam kraštui. Ir kolegos sako, kad esu žemaitiško būdo. Man tai – kaip komplimentas.

Mano hobis… Žvejyba. Jau tikriausiai dvejus metus nežvejojau, bet šią vasarą reikės rasti bent kelias valandas! Įspūdingiausias mano laimikis – 1,5 kg. šlakis. Pagavau netikėtai, valandėlei stabtelėjęs Grigiškėse, su paprasta meškere, nepasiruošęs. Dar ir dabar džiugiai prisimenu tą dieną.

Kaip gydytojas, norėčiau palinkėti visiems tėvams… Saugoti savo vaikus, ypač, kol jie maži. Dažnai važiuoju į iškvietimus pas užspringusius vaikus. Dažniausiai pasitaikanti nelaimės priežastis – žemės riešutai, kiti smulkūs užkandžiai. Labai prašau tėvų neduoti vaikams iki dejų metukų tokių užkandžių. Saugokite savo vaikus, sukurkite jiems saugią aplinką. O jei ištiko bėda ir atvykote į ligoninę, pasitikėkite gydytojais, mes tikrai siekiame padėti. Ir skaudu, ir pikta, kai tėvai turi lūkesčių, kurie kenkia jų vaikams. Pavyzdžiui, prašo operuoti vaiką be narkozės… Linkiu visiems supratingumo ir tiesiog skirti daugiau laiko savo vaikams. Jie juk taip greitai užaugs. Tuomet nebereikės nuolat jų stebėti, tada ir kavos ramiai atsigersite, ir televizorių netrukdomi pažiūrėsite.

Mano asmeninę kolekciją sudaro… Daugiau nei 30 įvairių radinių, kuriuos ištraukėme iš vaikų kvėpavimo takų, stemplės. Noriu parodyti juos visiems tėvams. Galbūt net nepagalvodavote, kad šie daiktai gali būti pavojingi vaiko gyvybei?

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.