LT EN
Sausio 23 d., KETVIRTADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Vaikų reabilitacija Druskininkuose su interaktyviais žaidimais

2014 12 05

Šį rudenį Vaikų ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriaus Druskininkų „Saulutė“ kineziterapeutai bei ergoterapeutai galėjo išbandyti interaktyvius, ugdomuosius „Kinect for Windows“ technologija sukurtus žaidimus, skirtus judamojo aparato ir raidos sutrikimų turintiems vaikams.

Galimybė paįvairinti vaikų kasdienę mankštą atsirado įgyvendinant tarptautinį projektą „M4All“. Šio projekto komanda bendradarbiaudama su asociacija „Langas į ateitį“ išbandė projekto metu sukurtus produktus ir jų naudą vaikų reabilitacijai.

Žaidimams testuoti reikia specialios įrangos, todėl Druskininkų „Saulutei“ buvo perduota naudojimui „Kinect“ kamera. Visą mėnesį kineziterapeutė Danutė Gudžiūnaitė, taip pat ergoterapeutės Indrė Jasaitytė ir Eglė Kancevičiūtė bandė ir vertino judriuosius lavinamuosius žaidimus, jų veiksmingumą ir ugdomąjį poveikį reabilitacijos skyriuje.

Apibendrindamos žaidimų testavimo rezultatus Lietuvoje, specialistės teigė, jog žaidimai vaikams sukėlė labai daug teigiamų emocijų. Tai puiki motyvacijos priemonė, skatinanti vaikus įdėti daugiau pastangų dalyvaujant reabilitacijos procese, todėl ir testavimo pabaigoje buvo akivaizdžiai daugiau teigiamų rezultatų.

Projektu „M4ALL“ siekiama sukurti ir išbandyti naujo tipo lavinamųjų žaidimų metodiką, sukurtą specialiai vaikams su judėjimo bei intelektine negalia. „Kinect“ judriųjų žaidimų rinkinys sukurtas siekiant ugdyti vaikų socialinius ir mokymosi gebėjimus, taip pat paskatinti mokytojus, gydytojus ir tėvus įtraukti šiuos žaidimus į ugdymo užduotis. Šie žaidimai taip pat išbandomi Ispanijoje, Vengrijoje, Serbijoje ir kitose Europos šalyse.

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.