LT EN
Sausio 20 d., PIRMADIENIS
ŽEMĖLAPIS

Vilniaus universiteto ir Kauno technologijos universiteto bendradarbiavimo sėkmė: medikai galės stebėti prieširdžių virpėjimą hemodializės metu

2015 06 12

Gegužės 21 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje renginio rėmėjai ir partneriai apdovanojo inovatyviausias idėjas, technologinius sprendimus ir prototipus.  Šiais metais buvo pristatyti 78 inovatyvių jaunųjų mokslininkų projektai.

Vilniaus universiteto penkto kurso medicinos specialybės studentai Mantas Grigutis ir Tomas Januškevičius, vadovaujami VUL SK Nefrologijos centro dializių skyriaus vedėjo dr.  Lauryno Rimševičiaus ir KTU mokslininko dr. Vaidoto Marozo, kartu su kolegomis Andriumi Sološenko, Dainiumi Stankevičiumi ir Andriumi Petrėnu dalyvavo tarptautinėje parodoje „Technorama 2015“.

Bendradarbiaujant sukurtas projektas „Realaus laiko sistema prieširdžių virpėjimui atpažinti hemodializės metu“. Tai dėvima sistema, kurią sudaro apyrankė, registruojanti širdies veiklą fotopletizmografiniu (FPG) būdu, ir išmanusis įrenginys su integruotu prieširdžių virpėjimo (PV) aptikimo algoritmu. Prieširdžių rizika didėja lėtinėmis inkstų ligomis sergantiems pacientams, ypač dažnai šis ritmo sutrikimas pasireiškia hemodializės procedūros metu. Prasidėjus prieširdžių virpėjimui, būtina hemodializės sesiją nutraukti, skirti aritmiją stabdančių vaistų. Todėl svarbus prieširdžių virpėjimo nustatymas realiu laiku.

Mokslininkų ir studentų kartu sukurta idėja ir įrenginys ,,Technoramoje“ buvo apdovanota prizu, kurį įsteigė Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos (VCA) komisijos nariai. Darbas įvertintas kaip investavimui patraukliausias projektas. Bendradarbiavimo idėją parėmė CARRE (Kardiorenaliniu sindromu sergančių pacientų įgalinimas bei bendra sprendimų palaikymo sistema).

 

 

 

 

NAUJIENŲ PRENUMERATA


Užpildykite raudonai pažymėtus laukus
Naujienų prenumerata užregistruota.